Çevre yolu için sıcak gelişme

Müjdeli haberi Yılmaz Tunç verdi

PAYLAŞ

ÇEVRE YOLU’NUN İLK ETABI 2,2 MİLYAR TL’YE İHALE EDİLDİ
AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Çevre Yolunun ilk etabının ihale edildiğini açıkladı. Toplam uzunluğu 17 km olarak inşa edilecek olan Bartın Çevre yolunun 12 km uzunluğundaki ilk etabının ihalesinin yapıldığını açıklayan Tunç, kalan 5 km’nin de ikinci etap olarak ihale edileceğini belirtti. 
İhale edilen 12 km’lik proje içinde çok sayıda köprü ve sanat yapısının bulunduğunu açıklayan Tunç ilk etabın ihalesinin 2 milyar 195 milyon TL olarak gerçekleştiğini söyledi. Tunç, ikinci etap ta da 700 metre çift tüp tünel inşa edileceğini sözlerine ekledi. 
Yılmaz Tunç, Bartın kent merkezindeki ulaşımı rahatlatacak olan ve kent için büyük önem arzeden Bartın Çevre Yolu Projesi ve diğer yatırımlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’na teşekkür ediyorum dedi.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Karadenizli74 | 28 Kasım 2022 00:42

    Adapazarı - Bartın Demir Yolu Projesi neden iptal oldu sayın vekilim, mitinglerde, toplantılarda yapacağız deniliyordu, ne oldu? Bu şehir neden uzun karayolu yolculuklarına hapsediliyor, hızlı tren bu şehre neden çok görülüyor? 2053 ulaşım vizyonuna baktığımızda Eskişehir 'in küçük bir kasabası olan Sivrihisar a bile 2 tane hızlı tren projesi varken Bartın kentinin neden adı bile geçmiyor?

  • HAYRİ DEMİR | 25 Kasım 2022 19:18

    Yol güzegahı hakkında bilgi verilmemeiş

BUNLARA DA BAKIN