CHP'den Bartın şiveli 128 milyar afişi

Gülümseten afiş, Aaa gadunum, ne yaptıyy !

CHP Bartın İl Başkanlığı binasına daha önce asılan '128 milyar dolar nerede?' yazılı afişin kaldırılmasının ardından bu defa 'Aaa gadunum 128'i ney yaptıy neyere goduy' yazılı afiş asıldı.
Geçtiğimiz haftalarda CHP Bartın İl Başkanlığı Binasına “128 milyar dolar nerede?” yazılı afiş asılmış ancak 24 saat geçmeden söz konusu afiş kaldırılmıştı. Amasra’da billboardlara da aynı afiş asılırken yine bu afişlerde gün geçmeden sökülmüştü. CHP Bartın İl Başkanlığı binasına bu kez Bartın şivesi kullanılarak “Aaa gadunum 128’i ney yaptıy neyere goduy”” yazılı afiş asıldı.
“Yeterli bir açıklama hiçbir yerden gelmedi”
CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş asılan afiş hakkında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe örgütleri olarak yaklaşık 3 haftadan beri 128 milyar doların nerede olduğunu çeşitli pankartlarla sorup öğrenmeye çalışıyoruz. Şu ana kadar yeterli bir açıklama hiçbir yerden gelmedi. Ancak şöyle bir durum var. 83 milyon ülke yaşayanımızın, insanlarımızın yurttaşlarımızın bu paranın nereye gittiğini bilmeye hakkı olduğunu düşünerek 128 milyar doları dile getiriyoruz pankartlarla. Kimi zaman o pankartlara espri katıyoruz. Ülkede 13 milyon 264 bin emekli, dul, yetim için. Aylık geliri bin 192 lira olan 9 milyon 80 bine yakın insanımız için. 10 milyona yakın işsizimiz için. 2 milyona yakın çiftçimiz için. 1 milyon 950 bine yakın esnafımız için. 1 milyona yakın apartman görevlimiz için hasılı tüm yurttaşlarımız için bu sorunun cevabını arıyoruz. 128 milyar doları 83 milyon nüfusumuza bölsek kişi başı 12 bin 336 TL düşüyor. Hane başına 61 bin 680 TL gibi bir para düşüyor. Yurttaşlarımızın hiç birinde böyle bir para yok. Herkes zor günler yaşıyor. Emeklimiz, işsizimiz, kamu çalışanları, sağlık çalışanları her gün hem hastalıkla hem geçim sıkıntısı ile uğraşıyorlar. Bizde onlar adına bu soruyu soruyoruz ve sormaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı. Söz konusu afişin sökülüp sökülmeyeceği ise merak konusu oldu.

CHP'den Bartın şiveli 128 milyar afişi
CHP'den Bartın şiveli 128 milyar afişi

Bakmadan Geçme