Dekan Ceritli Hollanda'da Seminer Verdi

Bartın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Ceritli, Hollanda Perıtus Stratejik Düşünce Akdemisi'nde 'Türkiye'de Yoksulluk ve Yoksullukla Mücadele Politikaları ve Çalışmaları' hakkında seminer verdi.

Bartın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiDekanı Prof. Dr. İsmail Ceritli, Hollanda Perıtus Stratejik Düşünce Akdemisi’nde “Türkiye'de Yoksulluk ve Yoksullukla Mücadele Politikaları ve Çalışmaları” hakkında seminer verdi.

BÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr.İsmail Ceritli InHolland Üniversitesi'nde, Hollanda'nın güçlü, etkili ve tanınmış bir stratejik düşünce enstitüsü olan Peritus Akademisi’nin, Rotterdam Ofisiüyelerine, Türkiye'de yoksulluğun durumu ve yoksullukla mücadele konusunda üretilen politika,uygulama ve gelişmeler hakkında bir sunum gerçekleştirdi. İngilizce sunulan ve 2 saat süren seminerde, Prof. Dr. Ceritli, gıda yoksulluğu, bölgesel yoksulluk, mutlak yoksulluk ve göreli yoksulluk hakkında kısa açıklamalarının ardından, göstergelerle ve tarihsel bir perspektif içerisinde Türkiye'nin yaşadığı yaşamakta olduğu gerçekler ve gelişmeler ile Türkiye'nin yoksullukla mücadele konusunda gerçekleştirdiği ilerlemeler hakkında bilgilendirme yaptı. Seminer, soru-cevap bölümüyle ve katılımcıların görüş ve katkılarını dile getirmeleri ile tamamlandı.

Bakmadan Geçme