Dev Yatırımlar İçin Teşekkür Edeceğiz

AK Parti Bartın Milletvekili ve Grup Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Tunç, Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme'de Dev Yatırımları Bartın'a Kazandıran Sayın Bakanımız Binali Yıldırım'a Teşekkür Edeceğiz' dedi.

Bartın ilinde Karayollarının yatırım programında devam eden projelerinin toplamının 600 milyon lirayı geçtiğini belirten Milletvekili Tunç , AK Parti iktidarından önce hiç duble yolu olmayan Bartın ilimizde 60 km. duble yol yaptıklarını,  Bartın-Amasra-Çakraz arasında 25 kilometre duble yol yaptıklarını, Çakraz-Kurucaşile yolunun ihalesini yaparak çalışmalara başladıklarını, 30 km. uzunluğundaki Çakraz-Kurucaşile arasındaki yolun 12 kilometresinin 5 adet tünelle geçileceğini belirten Milletvekili Tunç, bölünmüş yol olarak toplamda 10 tüp, 24 km. tünel, 2 tane viyadük ve 10 adet köprü inşa edileceğini söyledi.
Bartın-Amasra arasında 1075 metre uzunluğunda tünel inşaatını, bağlantı yolları ile birlikte 2013 yılı sonuna kadar hizmete açacaklarını belirten Milletvekili Tunç,  Bartın-Arıt-Aydınlar Karayolunda çalışmaların devam ettiğini, Kumluca-Kozcağız-Abdipaşa Karayolu inşaatını başlattıklarını söyledi. Bartın-Safranbolu arasında Kirazlıköprü Barajına kadar olan 17 km. duble yolu tamamladıklarını belirten Milletvekili Tunç, Bartın-Abdipaşa Baraj yolu inşaatına gerekli ödenekleri aktardıklarını, viyadüklerin inşaatını tamamladıklarını, Kirazlıköprü tünel geçişini yatırım programına aldıklarını söyledi. Milletvekili Tunç, Ulus çevre yolunu ve ilçe giriş çıkışlarındaki köprülerin yapımını tamamladıklarını belirterek, Kozcağız-Perşembe Karayolundaki çalışmaların da tamamlanmak üzere olduğunu, Kozcağız Köprüsünün de yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini söyledi.
Milletvekili Tunç, Karayolları yatırımlarının yanısıra Bartın’da denizcilik alanında da önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirten Milletvekili Tunç, Amasra Yolcu İskelesi ve Tarlaağzı Balıkçı Barınağı inşaatlarını tamamladıklarını, Ahşap Tekne ve Yat imalatı için yer tahsisi gerçekleştirdiklerini söyledi.
Haberleşme alanında da Bartın’ın son 10 yılda önemli kazanımlarının olduğunu belirten Milletvekili Tunç, önceden Sadece Bartın Merkezde dijital santral varken Ulus-Amasra ve Kurucaşile ilçelerimiz ve tüm beldelerimizde telefon santrallerini dijital hale getirdik, İnternetin ulaşmadığı yer bırakmadık. Tüm Okullarımıza ADSL internet bağlantılarını gerçekleştirdik, Bartın Merkez ilçe, Amasra, Kurucaşile ve Ulus ilçelerine İnternet Bilişim Merkezleri açtık. Bartın il merkezi, Amasra, Kurucaşile, Ulus ilçeleri ve Kozcağız beldelerine  PTT Bank'lar açtıkları söyledi.
Milletvekili Tunç; “Bartın'daki Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme alanındaki bu önemli yatırımlardan dolayı başta Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım'a Bartınlılar adına şükranlarımı sunuyorum, Sayın Bakanımızı 1 Ağustos Cuma günü Bartın’da ağırlamaktan mutluluk duyacağız” dedi. 

Bakmadan Geçme