DoğalGaz Abonelik İşlemleri Başladı

Bartın'da Doğalgaz şehirci dağıtımında abone çalışmaları başladı. İlk aboneyi Bartın Valisi Ali Çınar ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç birlikte gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Belediye Başkanı Cemal Akın’ın ilk abone yapıldığı törene, Ak Mercan Doğalgaz Firmasının Batı Karadeniz Bölge Müdürü Bekir Selçuk, AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, AK Parti Bartın Merkez İlçe Başkanı Regaip Bayraktar ve davetliler katıldı.

Vali Çınar: “Çalışmaların daha hızlı tamamlanmasını temenni ediyorum”

Törende bir konuşma yapan Bartın Valisi Ali Çınar, “Doğal gaz yapımı işinden bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca bundan sonra yapılacak çalışmalarda kazasız belasız bir şekilde çalışmaların daha hızlı ve daha etkili bir şekilde tamamlanmasını temenni ediyorum. Öte yandan bu doğal gazın ilimizin, şehrimizin havasının temizliğine katkı yapmasını, insanlarımızın evlerinde konforlu bir yakıt kullanmasını sağlanması için önemli olduğunu söylemek istiyorum. Bartın halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Akın: “Bartın İçin Büyük bir hizmet, Milletvekilimize Teşekkür ediyorum”

Belediye Başkanı Cemal Akın’da yaptığı konuşmada; “Bütün vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 2010 yılında altı tane kent ile beraber karar almıştık. O karardan sonra EPTK ya gitti. EPDK’dan sonra sayın vekilimde bulunduğu ihalede Ekim ayında ihalesi oldu ve Akmercan firması aldı. 26 Haziran da ilk kazma vuruldu. Planladığımız noktada şuanda devam ediyor, hem alt yapısını hem de üst yapısını yapmaya çalışıyoruz. Gerçekten Bartın için çok büyük bir hizmettir. Bu noktada hizmeti geçen Akmercan firmasına, Sayın Milletvekilimize ve desteği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Milletvekili Tunç; “Bartın için tarihi günlerden birini daha yaşıyoruz”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’ta yaptığı konuşmada; “Bartın için tarihi günlerden birini yaşıyoruz. Doğal gaz abonelik işleri bugünden itibaren başlıyor. Hepimizin bildiği gibi Doğal gazın 15 Ağustos 2010 tarihinde Enerji Bakanımız Sayın Taner Yıldız’ın katılımı ile organize sanayi bölgesine verilmesi için bir tören yapmıştık. 21 trilyonluk bir ana hat çalışmasından sonra OSB doğal gaza kavuşmuştu. Ardından 21 Ekim 2011 tarihinde Ankara’da enerji piyasası düzenleme kurulunun yaptığı ihalenin ardından Zonguldak, Çaycuma, Bartın şehir içi dağıtım şebekesini yapımı ile ilgili ihaleyi gerçekleştirmiştik ve yine Enerji Bakanımız ve Çevre ve Şehircilik Bakanımızın katılımı ile 26 Ağustos 2012 tarihinde ilk kaynak törenini gerçekleştirerek, Bartın’da doğal gaz şehir içi dağıtım şebekesini Akmercan firması başlatmıştı. Bugünden itibariyle yapılan çalışmalar neticesinde şehir içi dağıtımının yüzde 25’lik inşaat kısmı tamamlandı. Bundan sonraki yüzde 75’lik kısmı da önümüzdeki süreç içerisinde tamamlanacak ve Bartın halkı doğal gaza kavuşmuş olacak. Doğal Gaz Bartın için çok önemli. Kış mevsimlerinde oluşan hava kirliği insanlarımızı gerçekten sıkıntıya düşürüyor. Halkımızı bu hava kirliliğinden kurtarmamız lazım Bartın’ımızı daha temiz havaya buluşturmamız lazım. Bu nedenle şehir içi dağıtımının bir an önce tamamlanıp, halkımızın evlerde doğal gaz kullanmaya başlaması lazım. Doğal gaz gerçekten temiz bir yakıt. Diğer yakıtlara göre daha ucuz. Bu nedenle bir an önce inşaat çalışmalarının tamamlanmasını halkımız bizlerden talep ediyor. Bu konuda da hükümetimiz gereken desteği veriyor. Ben, Sayın Valimize, sayın belediye başkanımıza hem firma yetkilerimize, bu şebeke inşaatından çalışan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Doğal Gazın Bartın’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
İlk Abonelik Belgesini Milletvekili Tunç Başkan Akın’a verdi
Konuşmaların ardından Batıkar Akmercan Firmasının Abonelik işlemlerini gerçekleştireceği binanın kurdelasını Milletvekili Tunç, Vali Çınar ve Başkan Akın birlikte kestikten sonra abonelik çalışmaları başladı. İlk Abonelik belgesini Belediye Başkanı Akın AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un elinden aldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN