Emniyetten trafiğe kapalı yol uyarısı

Kuralları ihlal edenler tespit edilecek

PAYLAŞ

Bartın Emniyet müdürlüğü trafiğe kapalı alanlarda motosikletler üzerinde denetim yapılacağını duyurdu. Bartın ilimizde araç trafiğine kapalı olan cadde ve sokaklarda (Hükümet Caddesi ve bağlantılı ara sokakları) motosiklet sürücüleri ve moto kuryelerin araç kullandığı, bu alana giren motosikletlerin  zaman zaman yayaya çarpma şeklinde kazaların yaşandığı yapılan inceleme ve tespitlerden anlaşılmıştır. Bu nedenle ilimizde motosiklet sürücülerinin trafik kurallarına uyma oranını en yüksek seviyeye çıkartmak ve motosiklet sürücülerinin karıştığı yayaya çarpma şeklindeki kaza oranlarını en aza indirmek için ilimizde trafiğe kapalı cadde ve sokaklarda motosiklet denetimlerine ağırlık verilerek motosiklet sürücülerinin trafik kurallarına uyma alışkanlığı kazanması hedeflenmektedir. Bu amaç doğrultusunda, ilimiz Hürriyet Caddesi ve bağlantılı ara sokaklarında trafik ekipleri marifetiyle motosiklet denetim uygulaması yapılacaktır. Motosiklet sürücüleri üzerinde algılanan yakalanma riski duygusunu artırmak amacıyla yapılacak denetim ve uygulamalar sosyal medya hesaplarımızdan ilan edilecektir.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • İrfan | 02 Haziran 2022 17:41

    Bartın'da trafik kuralları konusunda ciddi sıkıntılar var. Her sabah Kaf Konak önündeki kavşakta bir kaos var. Ters şeritten girenler, çocuğunu kreşe bırakmak için kaldırımı arabalarıyla dolduranlar. Bizim insanımız düzelmez.

  • Zekeriya Ozliman | 29 Mayıs 2022 22:27

    Ülkemizde motosikletlilere kapalı yol yok, her yer trafiğe açık. Ancak, garip olan; bahsi geçen alanlarda otomobiller de geziyor, park ediyorlar. Yaya kaldırımların uzerinde giden otomobiller de bu işin çabası. Şimdi bazıları ki özellikle bu trafik ve insanlık suçlarını işleyenler bu yoruma şiddetle karşı görüş yazacaklar. Çünkü, araç kullandıkları alanlar kapanacak.

BUNLARA DA BAKIN