Eski bina engellilere tahsis edilecek

Bartın Belediyesi engelli vatandaşlara yönelik bir projenin daha startını veriyor.

1929 yılında mezbaha binası olarak yapılan ve uzun süredir atıl durumda bulunan tarihi eski mezbaha binası “Engelsiz Sanat Evi” olarak düzenlenecek.

Daire Müdürleri ile alanda incelemede bulunan Başkan Cemal Akın, “Engelsiz Sanat Evi” projesi ile atıl durumda olan bu alanı düzenleyerek engelli vatandaşların güzel zaman geçirebileceği bir alan haline getireceklerini söyledi.

Akın açıklamasında “Engelli vatandaşlarımızın yeterlilik ve işlevselliklerini en üst seviyeye çıkarmak, toplumsal yaşamlarını kolaylaştırmak, geleceğe güvenle bakabilmelerine katkı sağlayacak koşul, ortam ve olanaklarının yanı sıra destek ve rehabilitasyon programlarını geliştirmek büyük bir önem taşımaktadır. Bartın Belediyesi olarak bizler karar mekanizmalarımızı engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak için hayata geçirdiğimiz proje ve hizmetlerimizle üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. Bu kapsamda da 1929 yılında mezbaha binası olarak yapılan, uzun süredir atıl durumda bulunan tarihi eski mezbaha binasını engelli kardeşlerimizin hizmetine sunmak için “Engelsiz Sanat Evi” projesini başlattık. Öncelikle binanın tadilatı ve çevre düzenlemesi yapılacak.  Daire müdürlerimizle alan incelemesinde bulunarak neler yapabileceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Bu alanı çok iyi şekilde değerlendirerek engelli vatandaşlarımızın güzel zaman geçirebileceği bir alan haline getireceğiz. “ dedi.

Bakmadan Geçme