Fırıncı'dan Festival Tepkisi

AK Parti Bartın İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Hasan Fırıncı, 'Bartın Belediyesinin İnkumu beldesinde yaptığı Kum Zambağı Festivalini eğlencenin dozajını kaçırarak yapmış olması bizleri ve bu olaylarda duyarlı olan tüm halkımızı derinden üzmüştür' dedi.

AK Parti Bartın İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Hasan Fırıncı, "Hasankadı ve Kozcağız Belde Belediyelerinin yaptıkları festivallerde müzik etkinlikleri konser ve eğlence programlarının iptal edilerek Suriye ve Mısır halkının acılarına saygı gösterilmiştir. Ancak Bartın Belediyesinin İnkumu beldesinde yaptığı Kum Zambağı Festivalinde eğlencenin dozajını kaçırarak yapmış olması bizleri ve bu olaylarda duyarlı olan tüm halkımızı derinden üzmüştür" dedi.
AK Parti Bartın İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Hasan Fırıncı, açıklamasında, "Yaz sezonunda bazı belediyelerimizin geleneksel festival ve konser programları düzenledikleri görülmektedir. Ancak bilindiği üzere, bugünlerde Mısır' da darbe sonrası olaylarda demokrasi ve demokratik bir seçimle göreve gelmiş olmasına rağmen ceza evinde tutulan, halkın oyları ile seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'ye sahip çıkmak üzere barışçı eylem yapan binlerce insan kadın ve çocuk şehit düşmekte ve binlercesi yaralanmaktadır. Aynı şekilde Kardeş Suriye'de yüz binlerce halkın katledilmesi, kimyasal gazlar kullanılarak acımasızca yapılan katliamlar tüm halkımızın vicdanını sızlatmaktadır. Kardeş Mısır ve Suriye halkının yaşadığı insanlık dramı karşısında aziz milletimizin ve AK Parti camiamızın acısı ve tepkisi büyüktür. Bu sebeple Mısır'lı ve Suriye'li kardeşlerimizin acılarını paylaşmak adına tüm Partimiz belediyeleri ve konuya duyarlı diğer belediyelerle birlikte, İlimizde de Hasankadı ve Kozcağız Belde Belediyelerinin yaptıkları festivallerde müzik etkinlikleri konser ve eğlence programlarının iptal edilerek Suriye ve Mısır halkının acılarına saygı gösterilmiştir. Ancak Bartın Belediyesinin İnkum beldesinde yaptığı Kum Zambağı Festivalinde eğlencenin dozajını kaçırarak yapmış olması bizleri ve bu olaylarda duyarlı olan tüm halkımızı derinden üzmüştür. Beklerdik ki, bölgedeki hassasiyetin Bartın Belediye Başkanlığı'nca da ciddiye alınıp, kardeşlik duygularının zedelenmemesi Mısır ve Suriye'deki kardeşlerimizin acılarını bir nebzede olsa ortak olabilirlerdi. Bu duyarlılığı göstermeyip festival içindeki eğlenceli etkinliğin yapılması kamu vicdanını ve duyarlı Bartın halkını incitmiştir. Halkımıza duyurulur" dedi.

Bakmadan Geçme