Gazeteciler yeni başkanını seçti

Gazeteciler Derneğinde Karaman Dönemi

Bartın Gazeteciler Derneği Başkanlığına Nihal Karaman seçildi. Olağan kongresini yapan Bartın Gazeteciler Derneği, bundan sonra yoluna Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Karaman'ın başkanlığında devam edecek. Tek liste halinde girilen seçimler öncesinde eski başkan Hacı Hasan Bulut, Karaman'a ve derneğe her zaman katkı vermeye hazır olduğunu ifade etti. Dernek çalışmalarının tek başına olabilecek bir şey olmadığını belirten Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Nihal Karaman ise 'El birliğiyle, hep birlikte bir şeyler yapacağız' dedi.
Bartın Gazeteciler Derneği Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Bartın Belediyesi Kültür Merkezi ve Kent Belleği Araştırma Kütüphanesi konferans salonunda gerçekleştirilen kongrede seçime tek liste ile giden Bartın Hergün Gazetesi İmtiyaz Sahibi Nihal Karaman oy birliği ile  Bartın Gazeteciler Derneği Başkanlığı görevine seçildi. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği kongrede birlik ve beraberlik mesajları verildi.
Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Bartın Gazeteciler Derneği eski Başkanı Hacı Bulut iş yoğunluğu dolayısıyla kongrede aday olmadığını duyururken derneğin üyesi olmaya devam edeceğini ve göreve gelen yönetime her zaman destek vermeye hazır olduğunu ifade etti.
Karaman: “El birliğiyle, hep birlikte bir şeyler yapacağız”
Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı seçilen Nihal Karaman ise yaptığı konuşmada bayrağı devir aldıkları yerden daha yükseklere taşıyacaklarını belirterek yapılan kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi. Karaman konuşmasında şunları söyledi, “Tüm üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Bu tek başına olabilecek bir çalışma değil. El birliğiyle, hep birlikte bir şeyler yapacağız. Basın adına, gazete adına el birliği ile sizlerin destekleri ile çalışmalarımızı yapacağız ve bunun için de sizlerin desteğinize ihtiyacımız var. Hedeflerimiz mesleki dayanışmamızı geliştirmek olacak. Bu dayanışmayı artıracağız. Bir kez daha tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Kesinlikle birlik ve beraberliğimizi bozmamamız lazım.”dedi.
Bartın Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Yönetim Asil: Nihal Karaman, Hasan Camcı, Nilay Meryem Çömlek, Soner Boyacı, Naim Çetin.
Yönetim Yedek: Fatma Duran, Erdem Tabakoğlu, Ersoy Bank, Yasemin Günay, Birkan Ural.
Denetim Kurulu Asil: Haluk Türkoğlu, Mustafa Kurt, Savaş Balta.
Denetim Kurulu Yedek: Erkan Hızoğlu, Rıdvan Göçmenoğlu, Muhammet Bayraktar.
Üst Kurul Üyeleri: Nihal Karaman, Turhan Öztürk, Hacı Bulut, Bülent Bostancı.

Gazeteciler yeni başkanını seçti
Gazeteciler yeni başkanını seçti
Gazeteciler yeni başkanını seçti

Bakmadan Geçme