Gece kartalları göreve başladı

Geri ödndüler, mahalle ve caddelerin güvenliği onlara emanet...

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Bartın’da 60 mahalle bekçisi düzenlenen törenle göreve başladı.

Bartın il merkezinde 40, Amasra ilçesinde 8, Ulus’ta 6 ve Kurucaşile’de 6 olmak üzere 60 bekçi göreve başladı.

Bartın Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Bartın il ve ilçelerimizde toplam 60 adet yiğit gencimizin emniyet teşkilatımızın saflarına katılmasının mutluluğunu ve gururunu Bartın halkımızı ile birlikte paylaşmaktan onur duymaktayız.

Türk Polis teşkilatımızın geçmiş tarihinde çok önemli bir yere sahip olan bekçilerimiz yıllarca halkımızca bekçi baba namıyla suçluların korkulu rüyası, Vatandaşlarımızın ise hızır gibi yetişen yoldaşı ve arkadaşı olmuştur. Zamanla nesli tükenen bu kahramanlarımız Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ve sayın İçişleri Bakanımızın da büyük destekleriyle Bartın il Emniyet Müdürlüğümüz kadrolarına dahil edilmiştir.

İlimizde işlenen suçların büyük bir çoğunluğu kişilere ve mal varlığına karşı işlenen suçlardan oluşmaktadır. Son 1.5 yıl içerisinde Bartın İl Emniyet Müdürümüz Sayın Ogün VURAL'ın talimatlarıyla da alınan Emniyet tedbirleri neticesinde tüm suç türlerinde Bartın ilimizde büyük bir düşüş yaşanmıştır.

2017-2018 yılları arasında Bartın ilimizde Malvarlığına karşı işlenen suçlarda %42.9'luk bir azalış meydana gelmiştir Tüm bu olay türlerinde yaşanan düşüşün yanısıra  yine alınan tedbirler sayesinde suçluları yakalama sayımız artmış, olayları aydınlatma oranımız yükselmiştir. Bartın il Emniyet Müdürlüğümüz kadrolarına dahil olan çarşı mahalle bekçilerimiz ile önümüzdeki yıllarda da hem suç önleme hem de suçlu yakalamada Bartın İl Emniyet Müdürlüğü olarak daha büyük başarılar elde etme gayretindeyiz.

Özellikle ilimizde geceleri ev ve işyerlerinde meydana gelen hırsızlık olaylarının cereyan ettiği alanlarda görevlendirilen Çarşı ve mahalle bekçilerimizin sayesinde  ilimiz olarak geçmişte suçların önlenmesinde sağladığımız büyük başarıyı ilimizde göreve başlayan genç ve dinamik yeni bekçi kadrolarımız ile çok daha ileriye götürüleceğinden hiçbir Bartın halkımızın şüphesi olmasın.

Bartın ilimizde Mahallelerde, Meydanlarda, Cadde ve Sokaklarda görevlendirdiğimiz ve yine mevcut ilimiz kadrolarındaki Motorize, yaya ekipler ve Polis Merkezi Amirlikleri ile koordineli olarak görev alan Çarşı Mahalle Bekçilerimiz şimdiden Bartın halkımızın sevgilisi ve suçluların da korkulu rüyası olacaktır.

Bartın'da çocuklarımızın gülen yüzü, istikbali Bartın halkımızın güvenliği için tüm Bartın İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri olarak 24 saat görev başında olmaktan gurur duymaktayız.”

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Hasan | 04 Mart 2019 21:45

    Çok yararlı bir uygulama zaten sadece davutfirinci caddesi güvenliydi

  • Buu | 01 Mart 2019 22:59

    Eski köye yeni adet. Yok olmadı. Yeni köye eski adet. ?

BUNLARA DA BAKIN