Ekonomi

Bartın'dan ekonomi haberlerini takip edebilirsiniz.

Ekonomi Haberleri

Girişimcilere sertifikaları verildi

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve KOSGEB Bartın Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen girişimcilik eğitimleri için sertifika töreni düzenlendi.

Sendikadan Hema'nın açıklamalarına sert tepki

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS), Hattat Enerji ve Maden Ticaret A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Selim Şenkal’ın açıklamalarına çok sert cevap verdi.

HEMA'da çalışan madenciler grev kararı aldı

Bartın'ın Amasra ilçesi ve Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Armutçuk Beldesi'nde faaliyet gösteren HEMA Enerji'ye ait maden ocaklarında çalışan 500 işçi için sendika ile işveren arasında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç çıkmayınca işçiler grev kararı aldı.

Kurulan'dan yeni Kanun teklifine destek

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Bartın Şube Başkanı Ferit Kurulan, engelli ve evde bakım aylığı kanunlarında değişiklik yapılmasını içeren kanun teklifini desteklediklerini söyledi.

Hema İşçileri Eylem Kararı Aldı

Bartın'da Hema Endüstri AŞ’nin Amasra Müessese Müdürlüğü'nde galeri açma çalışmalarında yer alan maden işçileri, verilen çift maaş sözünün ardından sonlandırdıkları eylemlerini devam ettirme kararı aldı.

Bartın'da zeytin yetiştiriciliği hayat buluyor!

Bartın’da arazileri zeytin yetiştiriciliği için uygun olan çiftçilere fidan dağıtımı yapıldı.

Bartın'da ihracat ve ithalat azaldı

Bartın'da 2014 yılının nisan ayına göre, 2015 nisan ayında ihracatta yüzde 9,8, ithalat ise yüzde 75,4 azalma meydana geldi.

Bartın'da zeytin yetişecek

Bartın'da başlatılan proje kapmasında zeytin yetiştirilmesinin ilk adımı atıldı.

Kadın Girişimciler Konya'da buluştu

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, Konya Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen ‘İpek Yolu’nun Kadın Yolcuları’ organizasyonunda 330 kadın girişimci ile bir araya geldi.

'İstihdam sağlayarak Bartın'da göçü önleyeceğiz'

Bartın'da koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı.

Bilim insanları ile sektör temsilcileri buluşacak

Bartın Üniversitesinin ev sahipliğinde 'Bartın Sektörel Kalkınma Sempozyumu' düzenlenecek.

Altın kalpler ile meslek sahibi oldular

Bartın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Bartın Valiliği ve İŞKUR’la ortaklaşa yürütülen ‘Altın Kalpler’ isimli projede 8 kişi daha iş ve meslek sahibi oldu.

İş Garantili Muhasebe kursu düzenlenecek

Bartın’da İŞKUR İl Müdürlüğü, Bartın Serbest Muhasebesi ve Mali Müşavirler Odası ve Bartın Halk Eğitim Merkezi tarafından Bartın’daki muhasebe konusunda deneyimli eleman sorununu çözmek için istihdam garantili kurs açılacak.

TSO'da girişimcilik eğitimi başladı

Bartın'da ticaretin canlanması ve işsizliğin önüne geçilebilmesi amacıyla yeni iş yeri açacak girişimcilerin uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlamaları ardından kendi iş yerlerini kurmaları ve yeni işyeri açacak girişimcilerin kuracakları işlerde hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak olan KOSGEB destekli girişimcilik eğitimi Bartın TSO meclis toplantı salonunda yoğun katılım ile gerçekleşti.

İş adamlarına İşkur destek ve teşvikleri anlatıldı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine 'İŞKUR Destek Programları ve Teşvikleri' hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

BÜ Bilimsel çalışmalarda hız kesmiyor

2014 yılında Bartın Üniversitesi’nin Türkiye sıralamasında daha üst sıralarda yer almasına katkı sağlayan Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri’ne, Bartın Üniverisitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan tarafından teşekkür belgesi verildi.

Köydes tahsilat komisyon toplantısı yapıldı

Bartın’da Köydes Projesi Tahsisat Komisyonu 2015 Yılı Toplantısı yapıldı.

Kantin İşletmecileri Antalya'da buluştu

Geçtiğimiz yıl Eskişehir'de yaklaşık 30 ilin katılımı ile TÜRKAP çatısı altında birleşen ve aralarında Bartınlı kantincilerin de bulunduğu kantin işletmecileri Antalya’da buluştu.

Okullara 200 görevli alınacak

İşkur İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Bartın'da faaliyet gösteren okullarda çalışmak üzere 200 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Toplam 144 haber.