Ekonomi

Bartın'dan ekonomi haberlerini takip edebilirsiniz.

Ekonomi Haberleri

Muhtarların Ödenekleri artıyor

AK Parti Bartın Milletvekili ve Grup Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Tunç, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen torba yasaya ilave edilecek önergeyle muhtar maaşlarına artış yapılacağını söyledi.

Tek Amacımız Bartın Ekonomisinin Gelişmesi Ve Büyümesidir

Bartın TSO Başkanı Cihat Çakır BAKİAD heyetinin ziyaretinde yaptığı açıklama, sivil toplum kuruluşu olarak ekonomi siyaseti dışında herhangi bir siyasetlerinin olmayacağını tek amaçlarının Bartın ekonomisinin gelişmesi ve büyümesi olduğunu söyledi.

Aylıklardaki Sorun Çözüldü

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM’de görüşülmekte olan Torba Kanunun 73.maddesine eklenen önerge ile 65 Yaş aylıkları ile engelli aylıklarında hanedeki kişi başına düşen gelirin 119 liradan 267 liraya yükseltildiğini belirterek, bu konuda vatandaşlarımızın maaş kesilmesi ile ilgili sorunun ortadan kalktığını söyledi.

Demirciler Gürcistan’a Minare Gönderiyor

Bartın’ın yarım asırlık köklü işletmelerinden Demirciler Çelik Konstrüksiyon firması Gürcistan’a minare gönderiyor. Türkiye’nin 70 iline minare yapan firma 1966 yılından beri yaklaşık 4 bin minare üretti.

Organize Sanayi Bölgesi Genişliyor

Bartın İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada Organize Sanayi Bölgesinde genişleme çalışmalarının yapıldığı ve yaklaşık bin 300 dönümlük arazinin Bartın OSB’ye kazandırılacağı belirtildi.

Türkova Süt Bölgenin Gurur Kaynağı

Batı Karadeniz Bölgesinin en yüksek süt işleme kapasitesine sahip bölge sütünün yüzde 60’ını işleyerek teknolojik makine ve ekipmanla Dünya Standartlarında kaliteli üretimle Bartın’ın markası Türkova Süt Ürünleri bölgenin gurur kaynağı olmayı başardı.

Bartın TSO İlk Meclis Toplantısını Yaptı

25 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleşen Bartın Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimlerinden sonra ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

'Ev'lenmenin Tam Zamanı

Yıldırım Yapı Emlak sahibi Murat Yıldırım Bartın'da gayrimenkul fiyatlarının her geçen gün pirim yaptığını ve Bartın'a yatırım yapmanın tam zamanı olduğunu söyledi.

TSO yönetiminden Hisarcıklıoğlu'na ziyaret

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu; yeni göreve başlayan Bartın TSO yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinde ‘Dinamik ve Genç Kadronuzla ile Bartın’ın Gelişiminde Etkin Rol Oynayacaksınız.’ dedi.

Bakan Yıldız uyardı: Sayaç parası ödemeyin

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren vatandaşlardan sayaç ücreti alınmamasına yönelik karar alındığını anımsatarak, "Vatandaşlarımız bundan sonra sayaç paraları ödemesinler" dedi...

Özkanlar Şiremir Park 1 yaşında

Bartın Aktif İşadamları Derneği Yönetimi Batı Karadeniz Bölgesinin en büyük mağazası Özkanlar Şiremir Park İstikbal ve Bellona Mağazasının birinci yılını tebrik etti.

Toplam 144 haber.