Hayvan hırsızlarından ilginç taktik

Çaldıkları hayvanları bakın ne yaptılar...

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Hayvan hırsızları polisler tarafından yakalandı
Bartın’ın Uğurlar köyünden çalınan 2 büyükbaş hayvan Şiremirçavuş mahallesinde bulundu. Hırsızlar, çaldıkları hayvanları Şiremirçavuş mahallesinde boş bir araziye bağlayıp, 4 gün sonra gece saatlerinde almaya geldiklerinde yakalandılar.
Edinilen bilgiye göre, 16 Kasım Cumartesi günü akşam Uğurlar köyünde meydana gelen olayda, 2 büyükbaş hayvanı kaybolan Şinasi Altı durumu jandarmaya bildirdi.
Uğurlar köyünden çaldıkları 2 hayvanı Şiremirçavuş mahallesinde boş bir araziye bağlayan şüpheliler, Çarşamba gecesi bir kamyonetle hayvanları almaya gelmeleri duyarlı bir vatandaşın dikkatini çekti. Durumun polise ihbar edilmesi üzerine olay yerinden hayvanları alamadan uzaklaşan kamyonet yakalandı.
Hırsızlık olayı ile ilgili olarak A.Ö. A.E. ve İ.İ.Ç isimli şahıslar polisler tarafından gözaltına alındı. 
Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şahıslardan İ.İ.Ç savcılık tarafından, diğer A.Ö ve A.E. isimli şahıslar ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Piyasa değeri yaklaşık 16 bin lira olan ve gebe oldukları öğrenilen 2 inek hayvan sahibine teslim edildi.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 4

 • Adnan | 26 Kasım 2019 00:43

  Bu adamlar kemer de ellerini kollarını sallayarak geziyor. Kimse de yüzlerine tükürmüyor.

 • Mehmet gur | 25 Kasım 2019 18:26

  Hirsizlari bartin merkeze hayvanlarla birlikte bagliyacan herkez yuzune tukurecek bakin hirsizlik oluyami adalet yok turkiyede 3 ay yatarla cikarla serbes birakmis lar zaten hayvana bakanin sahibiyok adalet yok

 • Dertoloji | 25 Kasım 2019 16:02

  Yem, kepek, saman derken sütün köy yerinde degeri yokken..Millet 2 hayvan satıp 3- 5 kuruş kazanacak..Ona da göz diken hayvanlar var..Allah ıslah etsin , eğer etmeyecekse kahretsin de ibret olsun millete.

 • Kızgın | 25 Kasım 2019 15:30

  Vatandaşın bi geçim kaynağı hayvani var ona bile göz dikiyorlar yakalıyorlar serbest bırakıyorlar bide alınlarından opselerdi teşekkür edip Allahım ne günlere kaldık yarabbim

BUNLARA DA BAKIN