Hendekyanı'nda Hummalı Çalışma

Doğal gaz ve diğer alt yapı çalışmaları sonrasında Bartın Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Hendekyanı Caddesi'nin Balamba Kavşağı tarafındaki son bölümü de sökülüyor

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı  Cemal Akın Hendekyanı Caddesi’ni sıcak asfalt yol ve engelli vatandaşlar için de uygun kaldırımlarla bölüm bölüm düzenleyip yaya ve araç geçişini sağladıklarını söyledi.
Akın açıklamasında “Doğal gaz alt yapısı tamamlanan Hendekyanı Caddesi’nin ilk etapta Demirciler Mahallesi’ne bağlı bölümündeki yol ve kaldırımları eski yapıyı tamamen sökerek yeniden düzenledik.  Daha sonra Tuna Mahallesi’ne bağlı bölümünü de aynı şekilde düzenledik. Şimdide bu noktadan Balamba Kavşağı’na kadar olan bölümdeki yol ve kaldırımları yeniden düzenlemek için eski yapıda söküm çalışmalarına başladık. Çalışmalar tamamlandığında Hendekyanı Caddesi’ne ait yaklaşık 1,5 kilometrelik yolun tamamını, sıcak asfalt ile kaplayıp görme engelli vatandaşlarımız için de uygun kabartmalı taşlarla oluşturulmuş şeritlere sahip kaldırımlarla düzenlemiş olacağız. Yol ve kaldırım çalışmalarımızın peşinden cadde boyunca devam eden duvarları kayrak taşlarıyla giydirip üst kısmındaki yeşil alanlarda peyzaj çalışmaları yapacağız. Böylelikle alt yapı çalışmaları sonrasında yeniden düzenlediğimiz Hendekyanı Caddesi de kentin en güzel caddelerinden bir tanesi olacak” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN