İki bakanlıktan duyuru yapıldı

Faaliyetleri durdurma ve yasaklama geldi...

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Koronavirüsle mücadele kapsamında önlemler giderek artıyor.
Berberler ve kuaförler kapatılırken piknik ve mangal yasaklandı.
BERBER VE KUAFÖRLER KAPANIYOR
İçişleri Bakanlığı, Berber, güzellik salonu ve kuaförlerin faaliyetlerinin bugün 18:00 itibariyle durdurulacağını açıkladı.
İçişleri Bakanlığından yapılan duyuruda, “Bakanlığımız tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge kapsamında
Berber, Kuaför ve Güzellik merkezlerinin faaliyetleri 21 Mart Cumartesi (Bugün)
saat 18.00 itibariyle geçici süreliğine durdurulacak” denildi.
MANGAL ve PİKNİK YASAKLANDI
Tarım ve Orman Bakanlığı, koronavirüsle mücadele kapsamında park ve mesire alanlarında mangal ve piknik yapılmasını yasakladı.
Yapılan "evde kalın" çağrısına rağmen çok sayıda vatandaşın park ve mesire alanlarına akın etmesi üzerine bakanlık açıklama yaptı.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Tüm milli parklarda, ormanlarda ve bakanlığımıza bağlı park ve bahçelerde Koronavirüsün yayılmasını engellemek, sosyal mesafe kuralına uymak adına PİKNİK YAPILMASI ve MANGAL YAKILMASI YASAKLANMIŞTIR.” Denildi.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Kürşat | 21 Mart 2020 19:16

    Önlemler çok saçma. Devlet her zamanki gibi yapacağını yapıyor yine. Tekstillerde bir sürü insan var. Alakası olmayan yerler kapatılsın yasaklansın tekstiller çalışsın. Tabi devlete para lazım sonuçta bu aralar bayağı bi düşüş oldu sermayede

BUNLARA DA BAKIN