• Haberler
  • Spor
  • İlk Yardım Kursu Sertifika Töreni Yapıldı

İlk Yardım Kursu Sertifika Töreni Yapıldı

Bartın'da 8-29 Temmuz tarihleri arasında yapılan 'Temel İlk Yardım ve Sporcu Yaralanmalarında İlk Müdahale' kursunu başarıyla bitiren kursiyerlere belge töreni yapıldı

Kursiyerlere belgeleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü salonunda verildi. Törene Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, Halk Eğitim Müdürü Tuncay Dolanbay, Kurs Öğretmeni Aydın Kükrer ile sertifika almaya hak kazanan kurs öğrencileri katıldı. Bartın'da ilk defa açılan bu kursun antrenörler açısından sporcu sağlığı üzerinde olumlu etkiler yapacağını söyleyen Spor İl Müdürü Özdemir, artık bu tür kursların sürekli açılacağını ve bunun gibi ortak çalışmalar yapılacağını dile getirdi.
Halk Eğitim Müdürü Tuncay Dolanbay ise, "Yaşam Boyu Eğitim çerçevesinde genel olarak antrenörlere yönelik olan bu kursu açtığımız için mutluyuz. Bu kurs sayesinde sporcu çocuklarımızın karşılaşacakları tıbbi sorunlarda ilk müdahalenin antrenörler tarafından yapılabilecek olması İlimiz Sporunun gelişmesine katkı sağlayacaktır" dedi. Daha sonra kursiyerlere sertifikaları vermesi ile tören sona erdi.

Bakmadan Geçme