İnkumu açıklarında gemi battı

Görgü tanıklarının ihbarı ile bölgeye ekipker sevk edildi

Bartın'ın İnkumu açıklarında demirli bulunan bir geminin ikiye bölünerek battığı öğrenildi. İhbar hattımıza gelen görüntülerde dalgalı denizde geminin ikiye ayrıldığı ve yarısının battığı diğer yarısının da batmak üzere olduğu belirtildi. Sahil Güvenlik ve Jandarma ekipleri ihbar üzerine harekete geçti.
Bölgeye ekipker sevk edildi. Gemide bulunanların bota bindiği ve dalgada süreklendiği ilk gelen bilgiler. Batan geminin yabancı uyruklu bir kuru yük gemisi olduğu ve botlarda mahsur kalan mürettebatı kurtarma çalışmaları devam ediyor.  
Valilikten ilk açıklama geldi
"7 Ocak 2021 tarihinde Saat 12.20 sıralarında Arvin isimli Palau bandıralı kuru yük gemisi kötü hava şartları nedeniyle İlimiz sınırlarında İnkumu açıklarında kötü hava şartları nedeniyle batmıştır. Gemide bulunan 10 Ukrayna 2 Rus uyruklu olduğu öğrenilen 12 gemi personelini kurtarma çalışmaları, karadan ve denizden çok kötü hava şartlarına rağmen devam etmektedir. Şu ana kadar Sahil Güvenlik Grup Komutanlığına ait bot tarafından 6 kişi sağ, olarak denizden çıkarılmıştır. Diğerlerinin aranmasına devam edilmektedir. 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı."

İnkumu açıklarında gemi battı
İnkumu açıklarında gemi battı

Bakmadan Geçme