Irmak projesinde sıcak gelişme

Bartın Irmağı projesinin tamamlanması Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’de üzerinde taşımacılık yapılabilen 15 kilometre uzunluğundaki Bartın Irmağı projesinin bir an önce hayata geçirilmesi için, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a talimat verdi. 
İL BAŞKANI KALAYCI’DAN ÖNEMLİ ATAK
4 Mart Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığında video konferans sistemiyle yapılan 144. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Bartın’ı çok yakından ilgilendiren konu müjde ile sonuçlandı. Toplantıya Ak Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Kadın Kolları Başkanı Evren Ayvaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun katıldı. Toplantıda Ak Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Bartın’a söz verildiği sırada kentin önemli projesi olan Irmak ıslah projesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aktardı.
KALAYCI, IRMAK PROJESİNİN HIZLANMASI İÇİN DESTEK İSTEDİ
Kent için hayati öneme sahip olan Bartın ırmağı projesi hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aktaran İl Başkanı Turhan Kalaycı, “Bartın çayı Türkiye’de üzerinde ulaşım yapılabilen önemli değerlerimiz arasındadır. Şu anda Bartın ırmağımızın ıslah proje çalışmaları bitirilerek, ihalesi bekleniyor ve şu anda bakanlıkta onay bekliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız sizlerden bu konuda destek bekliyoruz.”dedi.
ERDOĞAN: IRMAK PROJESİNİN BİTİLMESİ İÇİN GEREKEN YAPILACAK
İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın konuşmasından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın Irmağı ile ilgili müjdeli haberi verdi. Erdoğan, “Bartın ırmağıyla ilgili sorumlu bakanlıklarımız oraya gitsin, yerinde inceleme yapsınlar. Bartın çayı ile ilgili ne gerekiyorsa, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’la birlikte ön incelemeleri yapılması uygun olacaktır. Bende oraya gittiğimde, bizde bakarız. Ve en güzel şekilde Bartın’da el ele yürürüz.”dedi.
Bu gelişmenin ardından yarım ilimize gelecek olan Bakan Kurum'un nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor.
 

Bakmadan Geçme