İşte merakla beklenen test sonucu

Sayı ikiye çıktı, karantina altına alınanlar arttı.

PAYLAŞ

Bartın'a il dışından gelen ve delta varyantı şüphesi ile Ankara'ya gönderilen test sonucunun pozitif olduğu ve iki kişide tespit edildiği öğrenildi. Bartın'da korona virüs vakasında Delta varyantı olduğu tespit edilen 2 kişi ile teması bulunan yaklaşık 10 kişi karantinaya alındı. Vakaların il dışı kaynaklı olduğu belirtildi. ilk defa Hindistan'da görülen Delta varyantı baş ağrısı, burun akıntısı ve boğaz ağrısı ile kendini gösteriyor. Bu belirtiler gençlerde ağır bir soğuk algınlığı şeklinde ortaya çıkıyor.
Klasik Covid-19 hastalığının ana belirtileri ise yüksek ateş, yeni ve sürekli öksürük ile tat ve/veya koku kaybı şeklinde biliniyor. Bu belirtileri gösterenlerin vakit kaybetmeden Covid-19 testi yaptırmaları isteniyor. Delta varyantında karantina süresi yirmi gün olarak uygulanıyor. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Rifki | 15 Temmuz 2021 01:22

    kimsenin bayram da dahi olsa bartına gelmelerini istemiypruz gelenlere de virüs olsun yada olmasın 20 gün garantina uygulanmalı, gelsin yasaklar.

  • Cemşit | 10 Temmuz 2021 21:07

    Ooo hayirli olsun.millet akin akin geliyor.ne varsa bartin da.bayramda bu şayi dahada artacak.simdilik fragmanı yaşıyoruz.peki 10 temasının temas ettikleri nerede.

BUNLARA DA BAKIN