Jandarma teker teker yakaladı

Bartın'da fındık bahçelerindede meydana gelen 4 hırsızlık olayının şüphelileri jandarma tarafından teker teker yakalandı.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

FINDIK BAHÇELERİNE DADANAN HIRSIZLAR YAKALANDI 
Bartın’da 2 köyde meydana gelen 4 hırsızlık olayının failleri jandarmanın titiz çalışması sonucunda kısa sürede yakalandı.
-Yıldız Köyünde 07.01.2020 günü Z. K.  isimli şahsın bahçesindeki barakadan 2 adet av tüfeğinin çalınması,
-Kocareis Köyünde 09.01.2020 günü R. A.  isimli şahsın bahçesindeki barakadan 1 adet el feneri, 1 adet 72 amper akü ve 1 adet inventer cihazının çalınması,
-Kocareis köyünde 09.01.2020 günü S. D. isimli şahsın bahçesindeki barakadan 1 adet ilaçlama makinasının çalınması ve
-Kocareis Köyünde 12.01.2020 günü K. Ş.  isimli şahsın bahçesindeki barakadan 1 adet palmera marka su motoru, 1 adet palmera marka jeneratör ve 1 adet palmera marka ot biçme makinasının çalınması olayının aydınlatılmasına yönelik Merkez jandarma karakol komutanlıpı personeli, Jandarma dedektifleri JASAT ve OYİT personelinden Özel Ekip oluşturuldu.
Bartın Merkez ve Oto Sanayi sitesindeki kamera ve PTS kayıtlarının inceleyen ekipler hırsızlık olayında kullanılan aracı tespit etti. Aracın kiralandığı Rent A Car şirketi ile iletişime geçilerek hırsızlık olayı şüphelilerinin A.  T.  ve E. B. isimli şahısların olduğu belirlendi.
 
3 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI 
Jandarma tarafından kısa sürede yakalanan E. B. ve A.T. isimli şahıslar çıkarıldığı adliyede Hırsızlık ve Mala Zarar Verme suçundan tutuklandı.
A. T.  isimli şahıs alınan ifadesinde suçunu itiraf ederek av tüfeklerini ve tarım aletlerini E.B. 'nin yanı sıra S.Ö. ile beraber çaldıklarını itiraf etti.
Bunun üzerine S. Ö.  İsimli şahsın ifadesi doğrultusunda çalınan malzemeler bulundu.
Şüpheli S. Ö.’de çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN