Kalaycı'dan kongre değerlendirmesi

Kongrelerimizden daha da güçlenerek çıkacağız

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı hafta sonu gerçekleşecek olan Ulus ve Merkez ilçe kongreleri dolayısıyla açıklama yaptı.
 AK Parti 7. olağan kongre sürecinin 04.10.2020 Pazar günü saat 11.00 Ulus Doğa Park Otel ve Saat 14.00’da Bartın Merkez İlçe Kongremiz Gençlik Merkezi çok amaçlı spor salonunda gerçekleştiriyoruz. Kalaycı "AK Parti kurulduğu günden itibaren millet için hizmet eden ve sürekli kendini yenileyerek milletin ihtiyaçlarını göre konumlanan Türk siyasetinin en önemli partisidir.  AK Parti'nin uzun süre iktidarda kalmasının en önemli temel ayaklarından biri hiç kuşkusuz partimizin millete hizmet anlayışını sürekli milletin ihtiyaçlarına göre güncellenmesidir. “dedi. 

Bu Bir Bayrak Yarışı
AK Parti'nin kurucusundan yöneticisine, mahalle başkanından il başkanına, bütün teşkilat mensuplarının dava samimiyetiyle birbirlerine bağlı olduklarının altını çizen Kalaycı "Amacı millete hizmet olan AK Partililerin en büyük uğraşı illa bir görev almak, bir makamda, mevkide olmak değil; millete daha fazla hizmet nasıl yapılır, bunu sağlamaktır. Bu sebeple AK Parti'nin kongreleri bir bayrak yarışıdır. Bizim kongrelerimizde bir dava adamı görevi başka bir dava adamına devreder veya kadrosunu yenileyerek yine millete hizmet mücadelesine devam eder. Halka Hizmeti Hakka hizmet olarak bilenlere yolumuza devam edeceğiz. AK Parti'nin 19 yıllık başarısının arka planında bu vardır. Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliği ile her zaman bizlere bu görevleri hakkıyla yapmamız talimatını vermiş ve bu kurallara riayet etmemizi bizden beklemiştir. Bizde bu anlayışla görevimizi hakkıyla yerine getirmeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı. 
Kongrelerden daha güçlü çıkacağız 
AK Parti 7. Olağan Kongre sürecinin birlik ve beraberlik anlayışıyla gerçekleşeceğini vurgulayan Kalaycı "Kongrelerimizden daha da güçlenerek çıkacağız. Önceki kongrelerimizde ve bugüne kadar geçen süre içerisinde yaşamış olduğumuz bütün tecrübelerden ders alarak oluşturacağımız daha güçlü ve daha gayretli yönetimlerle inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Bu vesile ile bir kez daha kongre sürecimizin hayırlara vesile olmasını diliyor, bütün basın mensuplarımızı da kongrelerimize davet ediyorum.  Bu zamana kadar partimize emeği geçenlere teşekkür eder Ahirete intikal edenlere de Allah Rahmet eylesin mekanları cennet olsun "dedi.

Bakmadan Geçme