Kar yağdı, kesintiler başladı

Karda geleneksel hale gelen kesintilerle ilgili bilinen açıklama

PAYLAŞ

Başkent EDAŞ yaşanan kesintilerle ilgili yaptığı açıklamada kesintisiz elektrik için sahada olduğunu belirtti. Kar yağışının başlaması ile 60'dan fazla köyde elektrikler yine kesildi. Mağdur olan vatandaşlar her karda olduğu gibi firmaya büyük tepki gösterdi. Başkent edaş basın açıklamasında bulundu.  "Batı Karadeniz’de yoğun kar yağışının ardından Başkent EDAŞ ekipleri, yüksek kesimlerdeki elektrik dağıtım hatlarında oluşan arızalara müdahale ediyor. Elektrik dağıtım hatlarının geçtiği ve kar kalınlığının yer yer 50-60 santimetreye kadar ulaştığı Bartın, Kastamonu ve Zonguldak’ın yüksek kesimlerinde yağışla ortaya çıkan kar ve buz yükü nedeniyle meydana gelen iletken kopuğu ve direk yıkılmaları insansız hava araçlarıyla tespit edilip arızalar gideriliyor". Başkent Edaş kaç köyde elektrik kesintileri olduğu ve nerelerde arızaların giderildiği yönünde açıklama yapmadı. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Airport | 22 Aralık 2021 00:03

    Hersene aynı rezillik... zamanında gerekli bakımları yapmayıp yaklaşık 24 saattir elektriksiz bırakarak mağdur ettikleri 10larca köy yüzlerce insan var. Bartın ulus a kar hersene yağıyor ama İki senedir rezillik çekiliyor.Havaşartlarini bahane ederek kimse kolaycılığa kaçmasın. İhmali olanlar bulunsun sene 2021 lütfen.

  • Vakkas | 21 Aralık 2021 19:31

    Karın yagmasina bile gerek yok ki. İstisnasız her gün bi kaç saatligine kesiliyor zaten. İki elleriyle bi elektriki veremiyorlar

BUNLARA DA BAKIN