Karantina kararı esnafı mağdur etti

Herkese mesaj gitti, bayram öncesi esnaf mağdur

PAYLAŞ

Bartın'ın Kumluca Beldesine bağlı Zafer köyünde yaklaşık 860 kişinin katıldığı kongreye katılan ve imzası bulunan kişilere karantina mesajı gönderildi. Karantina kararı nedeniyle esnaflar mağdur olurken Zafer bölgesinde ahşap fabrikasında üretim durdu. Atmış kişinin çalıştığı fabrikada 30 kişi karantina altına alındı. Bölgede taşıma yapan ve çeşitli sektörlerde bayram öncesi yoğun işleri olan esnaf büyük mağduriyet yaşıyor. Toplantıya katılan siyasilere karantina kararının uygulanmadığını belirten esnaflar duruma tepki gösterdi. Bir kişi yüzünden bu kadar esnafın mağdur olduğunu belirten esnaflar, "aşılarımızı olduk, madem öyle hepimize test yapılsın. Negatif çıkan işine devam etsin. Tam çalışacağımız dönemde 14 gün karantina bizi zor durumda bıraktı. Bize uygulanan karantina niye kongreye katılan siyasilere uygulanmıyor. Hepimiz aynı salondaydık. Bu yanlıştan bir an evvel dönülmesini bekliyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Mustafa | 15 Temmuz 2021 00:13

    Bu kadar tedbir için bağırırken kongre giden arkadaşlar orada sosyal mesafe olmayacağını düşünmediniz mı hiç mi ailenizi sevdiklerinizi düşünmüyor,musunuz.Allah akıl ve şifa versin

  • Vatandaş | 14 Temmuz 2021 22:08

    Bu insanlar hiç sağlık çalışanını düşünüyor mu? 1.5 yıldır sağlık çalışanın canla başla mücadelesini 800 kişi sosyal mesafe kurallarına uymadan, maskesiz ve lakayt şekilde tokalaşıp öpüşerek kongre yaparak hiçe sayıyorsa diyecek söz bulamıyorum.Bayram üstü o 800 kişiye gidip filyasyon yapacak olan ve zaman harcayacak olan da sağlık çalışanı. Eğer bir hata varsa bu o şekilde kongre yapanlarındır.

BUNLARA DA BAKIN