Kavurucu sıcaklar etkili oluyor

Daha da artacak! Bayramda hava nasıl olacak?

Meteoroloji verilerine göre Bartın’da bugün termometreler 37 dereceyi gösterirken Pazar günü pik yapması bekleniyor. Pazar günü sıcaklığın 38 dereceye çıkması beklenirken yüksek nem nedeniyle hissedilen sıcaklık ise 50 derece olacak. Bayram nedeniyle sahillerde yoğunluk yaşanıyor. Sıcaklıklar Kurban Bayramının ikinci gününe kadar devam edecek. Bayramın ikinci günü sağanak yağışlı hava geliyor. 
Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak?
Bayram arifesinde (19/07/2021 Pazartesi) ve bayramın birinci günü (20/07/2021 Salı) ülkemizde önemli bir yağış beklenmiyor. Kuzey kesimlerin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Bayramın ikinci ve üçüncü günleri (Çarşamba ve Perşembe) Marmara ve Karadeniz Bölgeleri’nin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.
Bayramın dördüncü günü (23/07/2021 Cuma) Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Akdeniz’in iç kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenen hava sıcaklıkları nedeniyle; güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.Uzmanlar gölgede durulması ve bol su tüketimi konusunda uyardı. 

 

Kavurucu sıcaklar etkili oluyor
Kavurucu sıcaklar etkili oluyor

Bakmadan Geçme