Kazakistan Akademik Heyeti Çınar'ı Ziyaret Etti

Uluslararası Kazakistan Ahmet Yesevi Türk Üniversitesi Akademik Heyeti Bartın Valisi Ali Çınar'ı makamında ziyaret etti.

Uluslararası Kazakistan Ahmet Yesevi TürkÜniversitesi Akademik Heyeti Bartın Valisi Ali Çınar’ı makamında ziyaret etti.

Hacettepe Üniversitesi ile Kazakistan Ahmet Yesevi Türk Üniversitesi arasında yapılan protokol gereği 20-25 öğretim üyesinin Türkçe öğrenmek maksadı ile bir aylığına Türkiye'ye gelerek 15 gününü Bartın'da geçirecek olan akademik heyet Vali Ali Çınar’aziyarette bulundu.

Vali Ali Çınar, Valilik Çeşm-i Cihan Toplantı Salonunda düzenlenen törende yaptığı konuşmasında, ”Değerli misafirlerimiz hepiniz hoş geldiniz. Sizleri Bartın'da görmek ve Hacettepe Üniversitemizin İnkumu'ndaki Eğitim Tesislerinde ağırlamak bizim için bir şeref vesilesidir. Bu ziyaretiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. İlimiz genç bir il. İl olalı daha 22 yıl oldu. Gerek üniversitesi ile gerek eğitim, sağlık, alt yapısı ve turizmdeki gelişmeleriyle gelecekte büyüyecek, gelişecek ve inşallah ülkemizin en güzel illerinden birisi olacak. Sizlerin bu ziyareti ilimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak. Sizler inşallah Bartın’dan, İnkumun’dan memnun ayrılırsanız. Sizlerin aracılığı ile ilimize gelecek olan misafir sayısı çoğalacaktır. Kazakistan benim çok merak ettiğim ve gelmek istediğim bir ülke. İnşallah birgün kısmet olur da sizi yaşadığınız yerde ziyaret etmek isteriz. Sizleri burada görmek bizim için mutluluk verici.” diyerek önümüzdeki yıllarda gelecek olan misafirlerimiz için daha düzenli, daha rahat edebilecekleri bir ortam oluşturacaklarını dile getirdi.

Kabulde konuşan Uluslararası Kazakistan Ahmet Yesevi Türk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Balbakay Nokipov Türkiye’nin birçok yerini gezdiklerini ancak Karadenizin çok güzel ve şirin şehri olan Bartın’ı çok sevdiklerini, Bartın, Amasra ve İnkumu'ndan çok memnun kaldıklarını, Bartın’ın misafirperferliği karşısında duygulandıklarını, önümüzdeki yıllarda da bu program çerçevesinde Bartın’da olacaklarını ifade etti.

Bakmadan Geçme