Kesin korunacak Hassas alan ilan edildi

Resmi gazetede yayınlandı

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile Bartın’ın Ulus ilçesinde bulunan Ulukaya şelaleleri, 'kesin korunacak hassas alan' olarak tescil ve ilan edildi.
Bartın’ın Ulus ilçesinde bulunan ve doğal güzelliği ile görenleri hayran bırakan Ulukaya şelalesi kesin korunacak hassas alan olarak tescil edildi.  Ulukaya Şelaleleri’nin doğal sit alanı koruma statüsü yeniden değerlendirilmesi sonucunda kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesine dair Cumhurbaşkanlığı kararı resmî gazetede yayımlandı. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile Bayburt, Bartın, Gümüşhane, Uşak, Yalova, Balıkesir ve Ankara'daki 9 bölge, 'kesin korunacak hassas alan' olarak tescil ve ilan edildi.
Buna göre, Bayburt'ta bulunan Kızıltepe Uluçayır Fosil 2 Doğal Sit Alanı, 
Bartın'ın Ulus ilçesindeki Ulukaya Şelaleleri Doğal Sit Alanı, 
Gümüşhane'nin Kürtün ilçesindeki Uluköy Çifteköprü Doğal Sit Alanı, 
Uşak'ın Ulubey ilçesindeki Kemiklitepe Fosil Yatakları Doğal Sit Alanı, 
Yalova'nın Altınova ilçesindeki Hersek Lagünü Doğal Sit Alanı, 
Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki Kız Adası Doğal Sit Alanı, 
Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki Abacı Peribacaları ile Soğuksu Milli Parkı Ağaç Fosilleri Doğal Sit Alanı ve Ankara'nın Çamlıdere ilçesindeki Pelitçik Fosil Ormanı Doğal Sit Alanı'nın 'kesin korunacak hassas alan' olarak tescil ve ilan edilmesine karar verildi.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Vatandaş | 06 Ekim 2020 20:20

    Cidden merakdan dan soruyorum şalalenin tam ortasından geçen borular ney ya :) koruma altina alimiş diyorsunuz şaka gibi ya Ben bartin ulus ilçesinde yaişiyorum dalga geçmeyin insanlar ile

BUNLARA DA BAKIN