Kırşanlı: Sorunların Çözümü Çok Zor Değil

'Kamu çalışanlarının sıkıntılarını gidereceğiz, asgari ücretten vergi kalkacak, tüm ek ödemeler emekli aylığına yansıtılacak'

MHP BARTIN MİLLETVEKİLİ ADAYI OP. DR. ORHAN KIRŞANLI
“KAMU ÇALIŞANLARININ SIKINTILARINI GİDERECEĞİZ”
“ASGARİ ÜCRETTEN VERGİ KALKACAK, TÜM EK ÖDEMELER EMEKLİ AYLIĞINA YANSITILACAK”

 
Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Milletvekili Adayı Op. Dr. Orhan Kırşanlı, kamuda çalışan milyonlarca kişinin mağdur olduğu konularda çözüm üretileceğini söyledi. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nin bu doğrultuda hassas bir çalışma yürüterek bu çalışma ile ortaya çıkan çözümlerin seçim beyannamesinde açıklandığını vurgulayan Kırşanlı “Çalışanın hakkının alın teri kurumadan verilmesi inancımız gereğidir. Kamuda görev yapan ve bazı sıkıntıları aşılamayan çalışanlar için çözüm önerilerimiz var. Ve Milliyetçi Hareket Partisi bu sıkıntıların giderilmesi için çalışmalar yaptı” dedi.
Ülkemizde işgücünün önemli bir kısmını oluşturan Asgari Ücretlilerin, hayat koşullarında feraha kavuşabilmesi için Asgari Ücretten vergi alınmayacağını ifade eden Op. Dr. Orhan Kırşanlı “Bir süre önce taşeron işçilerin kadroya alınması sürecinde kadro alamayan taşeron işçiler var. Bu işçiler ile 4/B’li, vekil, sözleşmeli, fahri ve geçici statüde çalışanlar kadroya alınacaktır. Yardımcı hizmetler sınıfında çalışanlar ise genel idari hizmetlere geçirilecek” dedi.
Kamu çalışanlarının emekli olduklarında maaşlarında yaşanan düşmenin, yıllardır belirli bir gelir ile geçim standardı oluşturan kamu çalışanlarına büyük ekonomik zorluklar yaşattığının altını çizen MHP Bartın Milletvekili Adayı Kırşanlı  “Seçim beyannamemizde yer alan en önemli çözümlerden biri de kamu çalışanlarının tüm ek ödemelerinin emekli aylığına yansıtılmasıdır. Ayrıca sağlık çalışanlarına yıpranma payı hakkı verilecek, yardımcı sağlık personelinin istihdamı yaygınlaştırılacaktır. Mühendislerin özlük hakları iyileştirilecek, öğretmenlerin ek göstergesi 3 bin 600'e çıkarılacak, atanamayan öğretmenlerin tamamının kademeli olarak atanması için kadro ihdas edilecektir” dedi.
Kamunun her kesimine hitap edecek çözümler ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin kamu çalışanları arasında gerek maaş, gerekse sosyal haklar olarak dengeleri sağlayacağını da belirten Kırşanlı, Maliye ve Gelir İdaresi çalışanlarına kurum içi uzmanlık sınavı açılacağını, mübaşir, zabıt kâtibi ve diğer adalet çalışanlarının özlük haklarının iyileştirileceğini, Uzman Çavuşların tümünün kadroya alınarak özlük haklarıyla birlikte mali ve sosyal durumlarının iyileştirileceğini, Emniyet çalışanlarının özlük haklarının düzeltilerek polislerin ek göstergesinin 3 bin 600'e yükseltileceğini ve haftada 40 saatin üzerindeki hizmetler için fazla mesai verileceğini söyledi.

 “SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ ÇOK ZOR DEĞİL”

Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Milletvekili Adayı Op. Dr. Orhan Kırşanlı, Bartın’da hastaneler ve aile sağlığı merkezlerinin hizmet standardını artırmak için çalışmalar yapacaklarını söyledi. Tüm sağlık çalışanlarının büyük özveri ile şifa dağıtmaya devam ettiğini belirten Kırşanlı “Milletvekili seçildiğimizde hastanelerimiz ve aile sağlığı merkezlerimizde personel, araç-gereç ve tıbbi cihaz

eksikliği bırakmayacağız” dedi.

Doktorluk mesleğinin yanı sıra uzun yıllar başhekim vekilliği ve idarecilik yaptığını, sağlık sektöründe yaşanan sıkıntıları yakından bildiğini belirten Op. Dr. Orhan Kırşanlı “Hiçbir sorunun çözümü çok zor değil. Yeter ki çözüm odaklı çalışma yapılsın, çözüm odaklı sistem kurulsun. İstedikten sonra her sıkıntının üstesinden gelinir” dedi.

Bartın il genelinde sağlık sektöründe eksikliği duyulan konuların çözümü ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları olarak toplantılar yaptıklarını ve en acil sorunların en kısa sürede çözülmesi için proje geliştirdiklerini belirten Kırşanlı “Kumluca ve Hasankadı Beldelerimizde 112 Acil İstasyonu yok. Bu beldelerimiz 112 Acil İstasyonu’na kavuşacak. Kozcağız’a Kadın Doğum, Çocuk, Dâhiliye ve Genel Cerrahi Poliklinikleri açacağız. Bu branşlarda sağlık sorunu olan Kozcağız ve civarında yaşayan vatandaşlarımız Kozcağız’da muayene olabilecek. Ulus ve Amasra İlçe Hastanelerimiz de ana branşlarda sağlık hizmeti verecek” dedi.

Kurucaşile’ye ilçe hastanesi kazandıracaklarını ifade eden Op. Dr. Orhan Kırşanlı, tüm köylerde ağız ve diş ile göz muayenelerinin sürekli ve ücretsiz olarak yapılacağını, Toplum Sağlığı Merkezi’ni ise yeniden yapılandıracaklarını söyledi.


 
 

Bakmadan Geçme