Kışlıkları hazırlayın, meteoroloji uyardı

Çarşamba gününden itibaren etkili olacak

Yurdumuz Çarşamba (28.10.2020) Gününden İtibaren Yağışlı Sistemin Etkisi Altına Girecek.
Yurdumuzun batı kesimlerinin 28.10.2020 Çarşamba öğle saatlerinden sonra Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemi ile birlikte yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.
Hafta sonu ise söz konusu yağışlı sisteme ek olarak Balkanlar üzerinden gelen yeni bir serin ve yağışlı havanın ülkemiz genelinde etkili olacağı bekleniyor.

Bartın Pazar'a kadar yağmurlu
Bartın’da havanın Çarşamba gününden itibaren hafta sonuna kadar yağmurlu olması bekleniyor. Perşembe ve Cuma gök gürültülü sağanak yağışlı, Cumartesi ve Pazar sağanak yağışlı geçmesi beklenirken hava sıcaklıklarının  25 dereceden 17 dereceye kadar hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.
Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, çarşamba günü öğle saatlerinden sonra Marmara Bölgesinin kuzey ve batısı ile Kıyı Ege’de, perşembe günü Trakya ve Batı Akdeniz çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemlerle birlikte batı bölgelerimizden başlayarak azalacağı ve yurdumuz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bakmadan Geçme