Köyünde davul zurna ile karşılandı

Türkiye ikincisi oldu, coşku ile karşılandı

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Yıldızlar U17 Grekoromen Türkiye Şampiyonasında Türkiye 2. si olan Gültekin Kardeş Yanaz köyünde davul zurna eşliğinde karşılandı. Yanaz muhtarı Ersin Pilavcı tarafından organize edilen davullu zurnalı karşılamaya İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ve Hacı Gölbucaklı ile köylüler katıldı. Yanaz Köyünde güreş meydanlarında yetişerek U17 Grokoremen sitilde Türkiye ikincisi olarak Bartın’a dönen Gültekin Kardeş'i tebrik eden Dursun, gelecek yıllarda kendisinden daha büyük şampiyonluklar bekliyoruz. Bartınımızın güreşleriyle anılan Yanaz köyümüze son dönemde yapımını tamamladığımız Yanaz Güreş Sahamız bu nedenle bölge güreşçilerimiz ve Bartın’da güreş sporuna meraklı tüm gençlerimize hitap eden yeni stadyumdan gelecek dönemlerde çok sayıda şampiyonlar çıkaracağına inancımız tamdır" dedi. Büyük bir coşku ile karşılanan genç güreşçiden daha büyük başarılar bekleniyor. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • TebrikleR | 01 Nisan 2022 15:14

    genç kardeşimi canı gönülden tebrik ediyorum. başarısının devamını temenni ediyorum. Yanaz köyü büyük bir köy 750 kişiden fazla olan nüfusu daha coşkulu bir kaşlıma yapabilirdi. umarım bundan sonraki başarılar için Bartın halkı sporcularına daha büyük çapta sahiplik yapar tekrar başarılarının devamını dilerim. saygılarımla.

  • Gurbet74 | 31 Mart 2022 13:25

    Genç kardeşimiz türkiye ikincisi olmuş ama karşılama sönük olmuş sporcunun motivosyonu yüksek tut ki o da 1.ciliği garantilesin bartınlı kardeşler lütfen memleketlilerine sporcusuna sahip çıkın destekleyin

BUNLARA DA BAKIN