Kozcağız'a doğalgaz müjdesi, yatırım programına alındı

Tunç: 'Akıl var, mantık var' dedi. Karaman açtı ağzını yumdu gözünü, işte detaylar...

Kozcağız’a Doğalgaz müjdesi
Başkan Karaman, doğalgazın yatırım programına alındığı müjdesini verdi.
Tunç: “Akıl var, mantık var”
AK Parti, Kozcağız Beldesinde seçim ve koordinasyon merkezini açtı. Açılışta Kozcağız’ın ilçelik konusunda değinen AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız’ın ilçe olması için bugüne kadar ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini ve bundan sonra da göstermeye devam edeceklerini söyledi. Kozcağız ilçe olduğunda herkesten daha çok buna sevineceklerini ifade eden Tunç, “İlçelik için burada iktidar partisine mensup bir belediye başkanı mı daha iyi olur, yoksa muhalefet partisinden bir belediye başkanı mı daha güçlü olur? Akıl var, mantık var” dedi.
AK PARTİ KOZCAĞIZ SEÇİM VE KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILDI
AK Parti Kozcağız Seçim ve Koordinasyon Merkezi açılışına AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Başkanı Turhan Kalaycı, AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, Kozcağız Belediye Başkanı ve Adayı Mustafa Karaman, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Dilek Acar, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başta olmak üzere AK Parti Bartın ve Kozcağız Teşkilatı mensupları ile vatandaşlar katıldı.
Açılışta Kozcağız’ın ilçelik konusu yeniden gündeme geldi. Konuştuğu esnada bir vatandaşın konuyu gündeme getirmesi üzerine AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız’ın ilçe olması için bugüne kadar ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini ve bundan sonra da göstermeye devam edeceklerini söyledi. Kozcağız ilçe olduğunda herkesten daha çok buna sevineceklerini ifade eden Tunç, “İlçelik için burada iktidar partisine mensup bir belediye başkanı mı  daha çok olur yoksa muhalefet partisinden bir belediye başkanı mı daha güçlü olur? Akıl var, mantık var” dedi.
Tunç: “Kozcağız’ımıza teşekkür borçluyuz”
AK Parti iktidarları döneminde Kozcağız’ın bir ilçeden daha fazla yatırım aldığına dikkat çeken Yılmaz Tunç, 31 Mart seçimleri, beldeye yapılan ve yapılacak olan yatırımlar da dahil olmak üzere şöyle konuştu:
“Kozcağız’ımız bizim göz bebeğimiz. Bartın’ımızın en gelişmiş beldesi. İlçelerimizden de büyük nüfusa sahip ve her seçimde de AK partiyi sandıklardan çok yüksek oy oranıyla desteklemiş bir beldemiz. 2002 seçimlerinden bu yana Kozcağız’ımız her seçimde tercihini Ak partiden Recep  Tayyip Erdoğan’dan yana kullanan bir beldemiz. Bunun için biz Kozcağız’ımıza teşekkür borçluyuz.
Kozcağız Barajı tamamlanacak
Kozcağız’ımızı CHP’den devraldık. O zaman bir duraksama dönemi oldu ama 2009’dan itibaren Kozcağız tekrar başkanına kavuştu. Efsane başkan Mustafa Karaman geri döndü. Kozcağız beldemizde atıksu arıtma tesisleri Bartın Belediyesi’nden önce hizmete girdi. İşte AK Parti, ak belediyecilik farkı bu. Kozcağız’da biz sadece alt yapı hizmetleriyle kalmadık. Yapacak aslında daha çok iş var. Kozcağız Barajımızı inşallah tamamlayacağız. Gerekli ödenekleri ayırdık. Bu baraj bittiğinde ne olacak, ne faydası var diyenlere oluyormuş. Bartın ve Kozcağız’ı selden koruyoruz. Hemen baraj kenarlarında mesire alanları oluşturacağız. Bunları Mustafa Karaman ak belediyecilikle yapacak.
“Kozcağız Endüstri Meslek Lisesi inşaatı yakında başlıyor”
Kozcağız’ımıza okullar yaptık. İkinci anaokulunu da yaptık. Bitmek üzere yakında hizmete açılacak. İmam hatip ortaokulu yaptık. Şimdide endüstri meslek lisesi yapıyoruz. 2019 yatırım programına tekrar koyduk. 16 derslikli, 2 tane atölyesi olacak. Yeri hazır, projeleri tamamlandı. 14 milyon 400 bin TL ödeneği de hazır. Yakında inşaatına başlıyoruz.  Kozcağız’ımıza belediye sosyal tesisleri, terminal yaptık. Kozcağız- Perşembe yolu AK Parti’nin eseridir. Kozcağız Bartın arası duble yol yapılacak. 110 milyon TL’lik bu yatırımın ödeneği de hazır. AK Parti’nin lambası burada yanmaya devam ettiği sürece bu hizmetler Kozcağız’a gelmeye devam edecek. Hep beraber bunu başarmaya var mıyız?
“Kozcağız’daki hastane ilçede yok”
Biz Kozcağız’ımıza bir hastane yapıyoruz şimdi. Bu hastane ilçelerde yok. Yakında açılışını yapacağız. 1,5 milyon binanın onarımına harcadık. Bir ilçede ne varsa Kozcağız’ımıza getirmenin gayreti içerisindeyiz. Kozcağız- Kumluca yolunu bitirmek üzereyiz. Kozcağız Bartın arası duble yol olduğunda buradan trafik akacak bunun için Kozcağız-Perşembe yolunun tamamını da duble yol yapacağız. Bunun için de AK Parti’yi desteklemek gerekiyor. Kozcağız’ı ilçe yapmak için biz elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu güne kadar ilçe olması için çalıştık. Dosyalarımızı Sayın Başkanımızla birlikte verdik. Kozcağız’ın durumunda şuanda 41 beldemiz daha var. Kozcağız’dan fazla nüfusu olan ve ilçe olmayı bekleyen 15 beldemiz daha var.
“Kozcağız’a doğalgazı getireceğiz”
Karaman: “Kozcağız’a 5 yıl daha hizmet etmek istiyorum”
Geçen hafta yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısında doğalgaz meselesinin gündeme geldiğini belirten Karaman, Vali Sinan Güner’in doğalgaz konusunda Bartın’da ne gibi bir çalışmanız var şeklindeki soruya, doğalgaz şirketinin müdürü Murat bey, Bartın’ı bitirme aşamasına geldik. Kozcağız’ı yatırım programına aldık. Önümüzdeki 2020 yılında EPDK’dan lisans iznini aldıktan sonra Kozcağız’a doğalgaz vereceklerini söyleyerek sayın valimize bunun sözünü vermiş oldu. Biz belediye olarak meclis kararını alarak evraklarımızı tamamlayıp teslim ettik. Kozcağız’a döşenecek olan 58 kilometrelik doğalgaz hattının hesabı bile çıkartıldı. Bizim boş vaatlerle işimiz olmaz. Kozcağız’da eksiklik bulamayanlar ilçelik konusunu gündeme getiriyorlar. İlçelik pankartını biz 1986 yılında rahmetli Özal Bartın’a geldiğinde açtık. Biz bu işin 40 yıldır peşindeyiz. Bizim gibi 41 tane belde var ve biz 7 bin nüfusumuz ile 16. sıradayız. 13. Sırada Osmaniye’nin Tüysüz beldesinin nüfusu bizden 400 fazla. Kozcağız’ı al gel biz ilçe yapacağız diyenlerin eğer çok güçleri varsa önce orayı yapsınlar, sonra gelsinler Mustafa Karaman bunu istemiyor desinler. Ben hayatımı Kozcağız’a adamışım. 25 yılını bu Kozcağız’a vermiş birisiyim. 1970 yılından beri Kozcağız’ın hizmetkârlığını yaptık. Bize para, mal, mülk lazım değil.  Kozcağız’a yapılanların hepsi ortada.  İnşallah bundan sonra daha güzel hizmetleri beldemize kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.
Aldatmaz: “Hizmet etmek bizim aşkımız”
Mustafa Karaman’ın Kozcağız’da seçim politikası değil, hizmet politikası güttüğünü söyleyen AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz da “Kozcağız’da yapılan çalışmaları gördükten sonra kendime Kozcağız’ı örnek almam gerektiğini anladım. Başkanımız seçim çalışması değil hizmet politikası gütmüş. Mustafa Karaman’la el ele hem Kozcağız’a hem Bartın’a hizmet etmek bizim aşkımız. Bunun için yola çıkacağız. Sizlere bugüne kadar verdiğiniz ve bundan sonra vereceğiniz destekler için teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimlerinin Bartın’a ve Kozcağız’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. 
Dursun: "Kozcağız son 5 yılda aslında tarih yazdı"
İl Genel Meclisi ve Özel İdare olarak Kozcağız’a ve Bartın’a hizmet etmek için üzerine düşen ne varsa yaptıklarını kaydeden İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, “Kozcağız son 5 yılda aslında tarih yazdı.  Bizde Özel İdare olarak Kozcağız’da üzerimize düşeni yaptık. Anaokullarından imam hatip okullarına kadar, köylerimize kadar üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Bu hizmetler ülkemizin geleceği önemli. Hem Kozcağız hem Bartın’ı hem de diğer ilçelerimizi bu hizmet yolunda desteklemeye devam edeceğiz. 31 Mart seçimleri Kozcağız’ımıza, Bartın’ımıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerinde bulundu.
 Kalaycı: “Başkanımız Kozcağız’a yapılmayan hiçbir hizmet bırakmamış”
AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da açılışta “Seçim büromuz Kozcağız’ımıza ve Bartın’ımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Sizler tercihinizi bu zamana kadar yapmışsınız 20 yılda sizlere hizmet eden Mustafa Karaman’ı seçmişsiniz bundan sonra da onu seçeceğinize inanıyorum. Zaten hizmetlerden yana hiçbir şikâyetimiz yok. 20 yıldır belediye başkanımız Kozcağız yerin altına yapılmayan hiçbir hizmet bırakmamış. Bir 5 yıl daha görev verildiğinde de başkanımızın bu sefer yerin üstünde yapılmayan hizmet bırakmayacağına yürekten inanıyoruz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Seçim ve Koordinasyon Merkezinin açılışını Yılmaz Tunç, Turhan Kalaycı, Yusuf Ziya Aldatmaz ve Mustafa Karaman birlikte yaptı.

 

Bakmadan Geçme