Kozcağız Belediyesi Hız Kesmiyor

Kozcağız Beldesinde kanalizasyon, yağmursuyu ve alt yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Hazırlanan proje ile Kozcağız’ın tüm mahalle ve sokaklarını kapsayan yağmursuyu kanalizasyon ve arıtma tesisi çalışmaları hız kesmeksizin devam ediyor. Ekip sayısının ikiye çıkartıldığı şu günlerde bir ekip küçük sanayi sitesinin girişindeki çalışmalarına aralıksız devam ederken diğer ekipse Lozan Caddesi üzerinde bulunan Tozoğlu sokaktaki çalışmalarını tamamlama aşamasına geldi.
Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman yağmursuyu ve alt yapı çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada yüklenici firma yetkilerinden alınan bilgilere göre çalışmaların hedeflenen doğrultuda devam ettiğini kaydetti. Çalışmaların yaklaşık 10 gün içerisinde çarşı içerisine devam edeceğini kaydeden Karaman, “çarşı içerisine girildikten sonra yaklaşık 1.5 ay içerisinde de Mustafa Kemal Paşa ve Cumhuriyet caddeleri tamamlanarak Fatih caddesi ve ara sokaklardaki çalışmalara başlanacak. Bu süre içerisindeki çalışmalar esnasında vatandaşlarımızdan ve esnafımızdan sabırlı, anlayışlı olmalarını bekliyoruz. Bu proje tamamlandığında Kozcağız’ın alt yapı ile ilgili hiç bir sıkıntısı kalmayacak ve ırmağımıza kanalizasyon giderleri iletilmeyecektir.” Dedi.

KOZCAĞIZ’DA SOKAKLARA KİLİTLİ TAŞ DÖŞENECEK
Kozcağız Belediyesi’nden yapılan açıklamada uzun zamandır beton olan bazı sokaklara kilitli taş döşeneceği açıklandı.
Kozcağız’da Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan 1,2,3,4,5 ve 6 no’lu sokaklar ile Fatih Caddesi üzerinde bulunan Yeni, Küçük, Orta ve Kenar Sokaklara Kilitli taş döşeme işlemi gerçekleştirilecek. Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman yaptığı açıklamada, uzun zamandır beton dökülmüş vaziyette bulunan ve yapılan çalışmalarla tekrar beton dökülerek düzeltilen bu iki cadde üzerindeki sokakların kilitli taş yapılamamasının sebebinin kanalizasyon ve alt yapı çalışmaları olduğunu söyledi. Bu sokaklarda ikamet eden vatandaşlara gösterdikleri anlayış ve sabırdan dolayı teşekkür eden Başkan Karaman, göreve geldiği günden itibaren başlattığı kanalizasyon projesi hazırlıklarının çeşitli nedenlerden dolayı bu zamana sarktığını ve bu yüzden bu sokaklarda istedikleri çalışmaları yapamadıklarını belirtti. Karaman, bu sokakların kanalizasyon çalışmasının ardından ivedilikle bakıma alınarak kilitli taş döşeme işlemi gerçekleşeceğini ve merkez mahallesine yakışacak şekilde düzenleneceğini söyledi.

Bakmadan Geçme