Kozcağız için dev yatırım başlıyor

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Kozcağız duble yolu inşaatına başlanacağını açıkladı.

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Kozcağız duble yolu inşaatına başlanacağını açıkladı. Kozcağız duble yolu yapıldığında Bartın ile Kozcağız, Kumluca ve Hasankadı beldelerine ulaşımın kolaylaşacağını ifade eden Tunç, “164 milyon lira yaklaşık maliyetle ihaleye çıkardığımız ve 110 milyon liraya ihale ettiğimiz Kozcağız duble yolu inşaatına başlıyoruz” dedi.

KOZCAĞIZ, KUMLUCA VE HASANKADI'YA ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRIYORUZ.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız ile Bartın Otobüs Terminali arasındaki 14,19 kilometrelik yolun duble yol olarak yapılması ile ilgili ihalenin 06 Temmuz 2017 tarihinde Karayolları 15. Bölge Müdürlüğünce Kastamonu’da gerçekleştirildiğini belirterek, 164 milyon lira yaklaşık maliyetle ihaleye çıkan ve 110 milyon liraya ihale edilen Kozcağız duble yolu yapıldığında Bartın ile Kozcağız, Kumluca ve Hasankadı beldelerine ulaşımın kolaylaşacağını söyledi.
Kozcağız beldesinden Bartın Otobüs terminaline kadar olan kesimin çok yoğun trafiğe sahne olduğunu belirten ve bu yoldaki kaza riskinin çok yüksek olması nedeniyle konuyu Karayolları Genel Müdürlüğüne taşıdıklarını ve yolun 2017 yılı yatırım programına alınmasını sağladıklarını ifade eden Milletvekili Yılmaz Tunç, proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından yapım ihalesinin 06 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirildiğini ihale sürecinin kesinleştiğini ve müteaahit firma ile sözleşmenin imzalandığını önümüzdeki günlerde yol yapım çalışmalarına başlanacağını söyledi.
Kozcağız yolunun duble yol olması durumunda Bartın-Kozcağız-Kumluca ve Hasankadı beldelerine ulaşımın kolaylaşacağını ve bir kavşak noktasında yer alan Kozcağız beldesinin gelişimine de büyük katkı sağlayacağını belirten Milletvekili Tunç, Kozcağız duble yolunun toprak tesviye, sanat yapıları, köprü ve sıcak asfalt olarak yapımının yer tesliminin ardından 800 gün içinde tamamlanacağını söyledi.

Bakmadan Geçme