Kozcağız İçin Önemli Bir Yatırım

Kozcağız'da yapımı tamamlanmak üzere olan terminal binası inşaatında incelemelerde bulunan Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2,5 milyon liraya mal olacak Otobüs Terminali ve Sosyal Tesis binasının Kozcağız'ın önemli bir ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

MİLLETVEKİLİ TUNÇ KOZCAĞIZ TERMİNAL İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, beraberinde AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, AK Parti Kozcağız Belde Başkanı Besim Tasmacı ve Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman ile birlikte Kozcağız beldesinde yapımı tamamlanmak üzere olan terminal binası inşaatında incelemelerde bulundu.

Kozcağız girişinde yapımına 2 Aralık 2013 tarihinde başlanan ve 2,5 milyon liraya mal olacak Otobüs Terminali ve Sosyal Tesis binası inşaatında incelemelerde bulunan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İnşaat çalışmaları tamamlanmak üzere olan terminal ve sosyal tesislerin, Kozcağız’ın önemli bir ihtiyacını karşılayacağını otobüs yazıhaneleri ile birlikte 500 kişilik Düğün salonu, 150 kişilik konferans salonu, 150 kişilik cep sineması ve mescit gibi sosyal tesislerin de yer aldığı binanın toplam 8 bin 800 metre kare kulanım alanına sahip olacağını belirtti. 

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman'da Milletvekili Tunç'a beldelerine göstermiş olduğu katkı  ve hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Başkan Karaman, Terminal içersinde 8 tane otobüs peronu, toplantı salonu, küçük cep sineması, kadın ve erkekler için mescit, son katında ise düğün salonu olacağını, 3 katlı inşa edilecek olan terminalle beldeye çok amaçlı sosyal bir tesis kazandırmış olacaklarını ifade etti. Karaman “Yeni terminal binasının maliyetinin 2,5 trilyon olduğunu ve bunun bir belde için küçük bir hizmet olmadığını, söyledi.

Bakmadan Geçme