Kozcağız kırmızı çizgisini çekti

Trafikte yaya önceliği seferberliği kapsamında yaya geçitlerinde 'kırmızı çizgi' dönemi başladı

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Ülke genelinde başlatılan uygulama kapsamında yaya geçitlerindeki çizgilerin kırmızıya boyanması ile yaya önceliğine bir kez daha dikkat çekiliyor.
İçişleri Bakanlığı tarafından ’Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ sloganıyla başlatılan farkındalık çalışması kapsamında Kozcağız’da ana cadde üzerinde bulunan PTT önünde ışıksız yaya geçidinde beyaz şeritlerden ortadaki şeritler kırmızıya boyandı.
Etkinliğe Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, İl Jandarma Komutan yardımcısı Yarbay Orhan Kaş, KOGİAD Başkanı Hilmi Karaman, jandarma trafik ekipleri, belediye personeli ve vatandaşlar katıldı. Işıksız yaya geçitlerindeki orta şeritler sembolik olarak kırmızıya boyanarak sürücülere ''Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir'' mesajı verilmiş oldu. Jandarma ekipleri tarafından durdurulan vatandaşlara ise bilgi verilerek broşür dağıtıldı. Yaya geçitlerindeki "kırmızı çizgi" uygulaması ile birlikte trafik denetimleri de artırılacak.
(Haber: Bilal Çam)

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Ökkeş | 30 Mart 2021 15:39

    Böylelikle Kozcagizin tek sorunu da çözülmüş oldu. Aynı şanzelize. İnşallah Fransa ile aramız açılmaz. Avrupa Kozcagizi kiskaniyor

BUNLARA DA BAKIN