Kurum önünde kuyruk oluştu

Hayvanlara çip için süre ne zaman doluyor?

Bartın’da hayvanlarına çip taktırmak isteyenler yoğunluk oluşturdu
BARTIN’da, kedi ve köpeğine çip taktırmak isteyen hayvan sahipleri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü önünde yoğunluk oluşturdu. Bartın’da 5 bin 90 kedi ve köpeğe çip takıldı.
Kedi, köpek ve gelinciklere mikroçip takılarak, kayıt altına alınması uygulamasında son tarih olan 31 Aralık'a sayılı günler kaldı. Kedi ve köpeğine çip taktırmak isteyen hayvan sahipleri, Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü önünde yoğunluk oluşturdu. Hayvan sahipleri kedi köpekleri için kayıt yaptırdıktan sonra çip ve kuduz aşısını yaptırdı. Bartın genelinde şu ana kadar İl Müdürlüğü, özel veteriner kliniklerinde bin 425 kedi, 2 bin 921 köpek, Bartın İl Özel İdaresi Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 120 kedi ve 624 köpek olmak üzere il genelinde toplam 5 bin 90 kedi ve köpeğe çip takıldı.
Köpeğine çip ve kuduz aşısı yaptırdığını söyleyen Selçuk Pala, yılbaşından sonra cezası olduğu için baktığı köpeğinin işlemlerini yaptırdığını belirtti.
Beyanname verene ceza yok!!!
Tarım il müdürlüğü, Son başvuru tarihinin yaklaşmasıyla İl ve İlçe Müdürlüklerimizde oluşan yoğunluğun azaltılması ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için ev hayvanlarının kimliklendirilmesinde yeni bir uygulamaya gidildiğini açıkladı. Hayvan sahiplerinin Yönetmelik ekinde yer alan "Beyanname"yi doldurup imzalayarak İl ve İlçe Müdürlüklerimize 31 Aralık 2022 tarihine kadar teslim etmeleri halinde, #mikroçip uygulama ve kayıt işlemi bu hayvanlar için 31 Aralık'tan sonra da gerçekleştirilebilecek. Herhangi bir yasal yaptırım uygulanmayacak. 

Kurum önünde kuyruk oluştu
Kurum önünde kuyruk oluştu
Kurum önünde kuyruk oluştu

Bakmadan Geçme