Lüks araçla yankesicilik yapan şebeke çökertildi

Lüks araç ile yankesicilik yapan şebekeye filmleri aratmayan operasyon...

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Yankesicilik şebekesi çökertildi
Bartın ile birlikte 13 ilde lüks otomobil ile yankesicilik yapan ve haklarında çeşitli suçlardan araması bulunan 4’ü kadın 5 kişi kıskıvrak yakalandı.
İŞTE OPERASYONUN DETAYLARI
Bartın’da 09.04.2019 tarihinde Kemer köprü Mahallesinde bulunan fidan satışı yapan işyeri önünde 4 vatandaşımızın paralarının yankesicilik yöntemi ile çalınması üzerine asayiş şube müdürlüğü ekipleri harekete geçti.
Asayiş Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda ilimizdeki yankesicilik olayı gerçekleştirenlerin hırsızlık, yankesicilik, sahtecilik, kasten yaralama, başkalarına ait kimlik bilgilerini kullanma gibi suçlardan kayıtları bulunan A. A.(16 suç kaydı), M.G.(9 Suç kaydı), A.G. (15 suç kaydı), K.G.(16 suç kaydı), S.A. (4 suç kaydı) oldukları belirlendi.
Ekipler, şüphelilerin yankesicilik ve hırsızlık olaylarını beyaz renkli Passat marka araç ile gerçekleştirdiklerini ve aracın güzergahı incelendiğinde özellikle vatandaşlarımızın pazar alışverişlerini yaptıkları yoğun ve kalabalık günleri tercih ettikleri anlaşıldı.
Bu kapsamda; Antalya, Burdur, Isparta, Afyon, Ankara, Çankırı, Kastamonu, Sinop, Bolu, Bartın, İstanbul, Çorum ve Karabük gibi illerimizde halk pazarlarında yankesicilik ve hırsızlık eylemlerini gerçekleştirdikleri belirlendi.
KOVALAMACA SONUCUNDA YAKALANDILAR
Şüpheliler; Bartın Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde Karabük ilimizde kovalamaca sonucunda kıskıvrak yakalandı.
Yapılan operasyon sonucunda yakalanan şüphelilerden kimliğini ibraz eden M.G'nin ilimizde yapılan parmak izi çalışmasında gerçek adının A.G olduğu saptandı.
Şüphelinin parmak izinden yapılan sorgulamasında
♦ Antalya Ağır Ceza Mahkemesince Hükümlünün Kaçması Suçundan
♦ Antalya KAŞ  ilçesinde elde veya üstte taşınan eşyayı özel beceri ile almak suretiyle hırsızlık suçundan
♦ Afyon BOLVADİN ilçesinden elde veya üstte taşınan eşyayı özel beceri ile almak suretiyle hırsızlık suçlarından toplam 3 ayrı dosyadan tutuklama kararının çıktığı ayrıca 3 adet hırsızlık suçundan da ayrıca aranması olduğu anlaşılmıştır.
ARAÇTA YAPILAN ARAMADA ELE GEÇENLER
Muhafaza altına alınan araçta yapılan arama neticesinde zula olarak tabir edilen bölmelerinde;
 13.250TL, 40 Euro,  2 altın zincir kolye, 2 altın tektaş yüzük, 2 altın çift küpe ele geçirilmiştir. Lüks otomobil ile ele geçirilen para ve ziynet eşyalarına mahkeme kararınca el konulmuştur.
5 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI
Asayiş Şube Müdürlüğümüzce yakalanan şüphelilerin araması olan illerdeki suç dosyaları tamamlanması sağlandı.
Şüpheliler hakkında elde veya üstte taşınan eşyayı özel beceri ile çalma suretiyle teşekkül halinde hırsızlık yapma suçundan işlem yapılmış olup, 5 şüpheli mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.


 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN