Madenciler Şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim okuttu

TTK Karadon Müessesesi, Gelik ve Kilimli İşletmesinde çalışan maden işçileri Kur'an-ı Kerim okuttu.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Suriye İdlib’de Esat Rejim güçlerinin hain saldırısı sonucu şehit düşen 36 Mehmetçiğimiz için Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi Gelik ve Kilimli İşletmesi’nde çalışan maden işçileri Kur'an-ı Kerim okuttu.

2 Mart 2020 tarihinde sabah 08-16 vardiyasında Gelik İşletmesinde düzenlenen etkinliğe Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Karadon Müessese Müdür Yardımcısı Recep Ayyıldız, Gelik İşletme Müdürü Cüneyt Yamudi, GMİS Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş, Şube Teşkilat Sekreteri Tevfik İnce Bacak,işletme yöneticileri ve madenciler katıldı.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Suriye’de Rejim güçlerinin hain saldırısı sonucu şehit düşen Mehmetçiklerimiz’e rahmet dilediği konuşmasının ardından Kur-an okundu ve salavatlar getirildi.

Aynı saatler de Karadon Müesesesi Kilimli İşletmesinde düzenlenen etkinliğe GMİS Mali Sekreteri Volkan Yıldız, GMİS Karadon Müesesese Müdür Yardımcısı Arif Karakaş, Kilimli İşletme Müdürü Ümit Değirmenci, GMİS Karadon Şube Sekreteri Korhan Boz, Şube Mali Sekreteri Bülent Kılıç,işletme yetkilileri ve maden işçileri katıldı.

Kuyu başında Ocak girişine asılan, 'Bir avuç kömür için can veren madenciler, vatan için can veren Mehmetçiğin yanında' pankartının altında hoca tarafından okunan Kur-an ardından birlikte getirilen salavat ve yapılan duaların ardından madenciler ocağa indiler.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • hasan | 03 Mart 2020 11:37

    helal olsun ttk ya diğer kurumlara da örnek olsun sadece sosyal medyadan paylaşım yapmakla yetinen kurumlar dini değerlerimize daha çok önem vermeli vatan sevgisi böyle oluşur

BUNLARA DA BAKIN