Mahalle Denetim Ekipleri oluşturulacak

Evde izolasyon ve karantina yükümlülüğünü ihlal edenlere sıkı takip

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Salgınla mücadelede alınan tedbirlerin sahada etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla kurulan İl Salgın Denetim Merkezleri bünyesinde “Mahalle Denetim Ekipleri” oluşturulacak. 
Kamu kurum ve kuruluşları, okul müdürleri ve öğretmenlerin, din görevlilerinin, muhtarlar ve azalarının, apartman veya site yöneticilerinin bu ekiplere katılması sağlanacak. Mahalle veya idari birimin büyüklüğü dikkate alınarak 5, 7, 9 veya 11 temsilci şeklinde ekipler oluşturulacak.
Evde izolasyon ve karantina yükümlülüğünü ihlal ettiği tespit edilenler hakkında idari para cezası uygulanacak ve adli işlem yapılacak.
Yapılan her türlü bilgilendirmeye rağmen izolasyon kurallarını ihlal eden kişilere Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince para cezası, TCK nın 195 inci maddesi uyarınca gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, bu eylemlerin işleniş biçimine göre daha ağır cezaların uygulanması için gerekli çalışmaların yapılmasına karar verildi.
Vaka/takipli kişilerin oturduğu binaların ve çevrelerinin bulunduğu yere göre İl Özel İdaresi ve Belediyelerce dezenfekte edilmesi kararlaştırıldı.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • Bartınlı | 17 Ağustos 2020 02:21

    Bayramda şehirler arası yasaklama gelmeliydi.Neden yapılmadı ? 4gün boyunca dışarıdan gelen ,içeriden dışarı çıkan ..haksızmıyım ? İlla birimizden birilerinin daha ölmesi gerekiyor anlaşıldı.köylerde bayramlaşmayı yasakladınız ,mezarlıklar yasak, ama denize girmek serbes :) amasrada 110bin kişi ne demek bayram boyunca.yazdım ama boş yazdım dimi :)sizde haklısınız

  • Hakki | 16 Ağustos 2020 22:28

    Dininiz dikriniz para olmuş kimse vakalardan hastanedeki olaylardan bahsetmiyo halki dusunen yok varsa yoksa cep doldurma pesindesiniz yazik pozitif cikan biri evde karantinada bu insan pozitif cikasiya kadar napti kmin umrunda hastanede kmse bisey bilmiyo varsa yoksa okuz gbi bagiriyolar insanlara

  • 7474 | 16 Ağustos 2020 07:43

    Vakalar kimse soylensinki millet ona göre tedbir alsın Birde 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı gelsin mutlaka herkes sokakta çocuklar hergün sokakta bu iş böyle çözülmez bizim millet sadece kaftan anlamaz yaptırım şart hemde sert bir şekilde en fazla 2 ay sıkıntı olur sonrası güzel olur

BUNLARA DA BAKIN