MESO üyeleri Otomotiv Fuarını ziyaret etti

Bartın Madeni Eşya odası dünyanın üçüncü büyük otomotiv endüstri fuarına gezi düzenledi.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Bartın Madeni Eşya Sanatkârları Odası (MESO) Üyeleri İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen dünyanın üçüncü büyük otomotiv endüstri fuarı olan Automechanica İstanbul 13.Uluslararası Otomotiv Üretim, Dağıtım ve Tamir Fuarını ziyaret etti. 
Oda Başkanı Yılmaz Akdeniz fuarla ilgili “İstanbul’da konaklamalı olarak organize edilen fuar gezisinin ilk gününde Madeni Eşya Sanatkârlar Odası üyeleri tarihi ve kültürel etkinlik olarak da gerçekten görülmesi ve gezilmesi gerekli yerlerin başında gelmekte olan Cumhurbaşkanlığı Milli Saray’lar Başkanlığına bağlı olan ve Milli Saraylar Başkanlığının’da bulunduğu Dolmabahçe Sarayı gezdiler. Ayrıca İstanbul boğaz turu yaptılar ve ikinci gün ise İstanbul’da Tüyap Fuar Merkezinde düzenlenen Automechanica İstanbul 2019 Uluslararası Otomotiv, Üretim, Dağıtım ve Tamir fuarına katıldık. Üyelerimiz bu tür fuarlara büyük ilgi gösterdi. Üyelerimiz bu tanıtım günlerinde yeni teknolojileri de tanımış oluyor. Oda olarak mesleki gelişimini sağlamak amacıyla ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlenen bu fuarların faydalı olacağına inandık. Üyelerimize yararlı olması noktasındaki çalışmalarımız ve faaliyetlerimiz odamız bünyesinde gerçekleştirilmeye devam edecek” dedi.
 
İşte fuarda sergilenenler!
 
Fuarda üyelerin stantları gezerek firma yetkililerinden CD, broşür ve bilgi aldıklarını ifade eden Yılmaz Akdeniz fuarda sergilenen ürün guruplarını ise şöyle sıraladı:
 
Parça ve sistemler
 
Güç aktarımı (motor, vites kutusu, egzoz), Şasi grubu (dingiller, direksiyon, frenler, tekerlekler, damperler), Gövde Grubu (sac parçalar, monte parçalar, pencereler, tamponlar), Tavan sistemleri (katlanır tavan, açılır tavan, panoramik tavan), öç grup (kokpit, göstergeler, hava yastıkları, döşemeler, koltuklar, ısıtma, klima, elektrikle çalışan aksamlar), Bilgi ve Eğlence (radyolar, antenler, navigasyon sistemleri, kablosuz iletişim ekipmanları, mobil telefonlar), Elektrik / Elektronik / Sensor Sistemleri (Elektrik sistemleri, akü, farlar, kablolar, Kablo donanımları, kontrol modülleri, otobüs sistemleri, sürücü destek sistemleri, park / mesafe kontrol sistemleri), Standart Parçalar Grubu (kilitleme elemanları, vida ve güvenlik elemanları, izolasyon halkaları, silindir yataklar), Geri dönüştürülebilir parçalar (yenilenmiş ve tamir edilmiş parçalar)
 
Aksesuarlar ve tuning
 
Motorlu taşıtlar için genel aksesuarlar ve özel donanım, Tuning performans sistemleri (motor sporları), dizayn ince işleri, optik ayarlama, Yolcu otomobil römorkları ve küçük kamyon römorkları; römorklar için parçalar, Lastik ve tekerlekler.
 
Onarım ve bakım
 
Atölye donanımı ve aletleri: kaldırma tertibatı, test ve ölçüm, tekerlek servisi, Gövde Onarım: Ekipman ve malzeme, Boyama ve paslanmayı önleme: sistemler, kaplama ekipmanı, paslanmayı önleyiciler, Çekme servisi, kaza asistans, mobil servis: ekipman, malzeme ve tüketim maddeleri, Atık yönetimi ve geri dönüşüm: sistemler, ekipman, servisler, çevre koruma danışmanlığı, Atölye Donanımı: eğitim, iş kıyafeti, teknik bakım ve sertifikasyon, Bayi yönetimi: bayi ağı planlama ve kurma, iş organizasyonu, şirket danışmanlığı, IT, franchise kavramı, sertifikasyon, finans, sigorta, ticari literatür, formlar, Satış ekipmanı: mağaza düzeni / mağaza sistemleri, ofis ve depo ekipmanı, Bayi pazarlama yöntemleri: dış alan reklamları, reklam materyalleri.
 
Servis ve araç yıkama
 
Dolum istasyonları: dolum istasyonu sistemleri, muhasebe sistemleri, güvenlik gözetim, konfor, iç içe dükkân sistemleri, Bakım: yıkama ekipmanı, taşıt bakım donanımı, temizlik ürünleri, Yağ ve akışkan maddeler: sistemler, donanımlar, yağlar ve tüketim maddelerinden oluşmaktadır. Üyelerimizin mesleki gelişimini sağlamak amacıyla ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlenen bu fuarların faydalı olacağına inandık. Üyelerimize yararlı olması noktasındaki çalışmalarımız ve faaliyetlerimiz odamız bünyesinde fuar ve kültürel etkinliklerimiz devam edecek.”

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN