Motorin ve LPG'ye indirim geldi!

Gelen indirim ile pompaya yansıyan indirim arasındaki fark kafaları karıştırdı.

PAYLAŞ

Resmi Gazete yayınlanan Cumhurbaşkanı kararına göre akaryakıt fiyatlarında kura bağlı olarak gerçekleşecek indirim artık ÖTV tutarına eklenecek. Bu nedenle akaryakıt fiyatlarında ÖTV matrahına ulaşana kadar indirim olmayacak.
LPG'de bu gece yarısından geçerli olmak üzere gerçekleşecek 1,72 liralık indirimin 72 kuruşu, motorinde ise 45 kuruşluk indirimin 5 kuruşu pompa fiyatlarına yansıyacak.
Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) yapılan açıklamada, motorinde 40 kuruş, LPG'de ise 1 lira ÖTV'deki kaybın giderilmesinde kullanılacak. Benzine gelecek 41 kuruşluk indirimin tamamı ise ÖTV'nin yerine konulması için kullanılacak.
İndirimlerin ardından LPG'nin litre fiyatı Ankara'da ortalama 8,75 liradan 8,03 liraya, İstanbul'da ortalama 8,70 liradan 7,98 liraya inecek. Motorinin litre fiyatı ise Ankara'da ortalama 11,53 liradan 11,48 liraya, İstanbul'da ortalama 11,47 liradan 11,42 liraya düşecek.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Serkan Erkan | 24 Aralık 2021 22:40

    Ne indirimi kardeşim , zenginlerin zararlarını bizlere ödetiyorlar .. siz dolar düştü falan filan oldu diye seviniyor musunuz , bunların hepsi yalan dolan kandırmaca

BUNLARA DA BAKIN