Nusret Dirim, Bartın'a veda etti

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Vali Nusret Dirim, Bartın'a veda etti.

26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları ile İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi görevine atanan Vali Nusret DİRİM, Valilik binası önünde düzenlenen veda töreninin ardından İlimiz protokolü ve sevenleri  ile vedalaşarak Bartın’dan ayrıldı.

Valilik önünde düzenlenen veda töreninde Dirim, herkesten helallik isterken görev süresi boyunca doğrulardan taviz vermeyerek Bartın’a hizmet etmeye çalıştığını söyledi. Dirim, tören sonunda eşi Burcu Dirim ile Bartın’dan ayrıldı.

NUSRET DİRİM'İN VEDA MESAJI 

Saygıdeğer Bartınlılar, Değerli Mesai Arkadaşlarım,
 
İki buçuk yıldır sürdürdüğüm Bartın Valiliği görevimden 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları ile İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi görevine başlamak üzere ayrılıyorum.
 
“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışından hareketle tüm kamu görevlisi arkadaşlarım, yerel yönetimler ve saygıdeğer Bartın halkıyla büyük bir dayanışma, yardımlaşma ve gönül birliği içerisinde, adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde sevgi, hoşgörü, tarafsızlık ve eşitliği hizmetimizin şiarı sayarak vazifemizi yerine getirmeye gayret ettik.
Mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı yürütürken kanun ve hukuk çerçevesinde; vatandaşın yerine kendimizi koyarak  problemlerin çözümünde sonuç odaklı davranılmasına, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı saygı, işbirliği ve koordinasyon içerisinde hizmet etmeye, kamu hizmetlerinin kalitesini artırmak  ve vatandaşlarımızın buna kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönünde büyük bir gayret ve samimiyetle çalıştık.
Görev yaptığım süre içerisinde şehit yakını ve gazilerimiz, engelli, yaşlı, dul ve yetimlerimize  yakın ilgi gösteren bir anlayışı benimsemiş ,  dezavantajlı aileler ve çocukların eğitimleri ile yakından ilgilenerek fakirlik döngüsünü kırmak için Valiliğimiz bünyesinde Proje Uygulama Eğitim Merkezi oluşturularak eğitim programları ile sürekli desteklenmiş olup Türk milletinin hizmetine koşmaktan, milletimizle birlikte ülkemizin her alanda gelişmesi ve ilerlemesi için çalışmaktan daima onur duydum.
 
Batı Karadenizin incisi 3 bin yıllık bir geçmişi olan  tarihi ve kültürel değerleri ile yer altı kaynakları, doğal güzellikleri ve sıcakkanlı insanlarıyla ülkemizde önemli bir yere sahip olan Bartınımız  benim yaşamımda unutulmayacak bir yer edinmiştir.
Şehrin turizm potansiyelini artırmak için yeni destinasyonlar oluşturmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürerek, turizm potansiyeli olan bölgelerdeki yol ve kanalizasyon artırma ihtiyaçlarıyla ilgili çözümler üzerine yoğunlaşarak, bu bağlamda Güzelcehisar Köyünde bulunan 80 milyon  yıllık lav sütunlarının turizme kazandırılmasına ilişkin “Güzelcehisar Lav Sütunları ve Sahili Rekreasyon Amaçlı Peyzaj Uygulama Projesi”nin  1. Etabı ile önemli bir çalışma tamamlanmıştır.
Yine grup köy yolları standartlarının yükseltilmesi ve su ile temas eden köyler öncelikli olmak üzere kanalizasyon, arıtma konularında yoğun mesai içerisinde bulunmuş, İl Özel İdaremizin Akçamescit Yerleşkesinde bulunan Kilit Parke Yapım ve Beton Santrali Tesisi ile  parke ve beton ihtiyacını karşılayacak bir tesis hizmete girmiştir.    
                                                                                                                            
Bu vesile ile şahsıma Bartın’da Vali olarak hizmet etme imkânını veren başta Sayın Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN başta olmak üzere Bartın’da bulunduğum süre içerisinde çalışmalarımda bana yardımcı olan milletvekillerimize, tüm mesai arkadaşlarıma, askerî erkana, vali yardımcıları ve kaymakamlarımıza, kıymetli yargı mensuplarımıza, yerel yönetimlerimize, üniversitemizin kıymetli mensuplarına, il müdürlüklerimize, sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarına, muhtarlarımıza, siyasi parti il ve ilçe teşkilatlarına, yerel basın mensuplarımıza ve tüm Bartınlı hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür eder,
Bartın Valiliği görevine atanan Sayın Valimiz Sinan GÜNER’e yeni görevinin hayırlı olmasını diliyor, çalışmalarında  başarılar diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; Bartın’da görev yapmış olmanın onuruyla tüm halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allaha emanet olunuz.
 
Nusret DİRİM
Vali     
   

 

Bakmadan Geçme