O Bölgeye Yaya Köprüsü Yapılacak

Bartın Belediyesi tüm birimleriyle çalışmalarına son hızıyla devam ediyor.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Bartın'ın iki yakasını birleştirecek yaya köprüsü Kaynarca ve yalı arasına yapılacak. 

Kaynarca bölgesinde bulunan vatandaşların yalıya ulaşımını kolaylaştıracak olan yaya köprüsü Kaynarca ile Yalı Tersane Caddesi arasında inşa edilecek.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yapımı devam eden çalışmaları yerinde incelerken proje çalışmaları devam eden Kaynarca-Yalı Tersane Caddesi arası yapılacak olan yaya köprüsü alanında incelemelerde bulundu.   

Başkan Akın, Orduyeri Mahallesi Kaynarca Caddesi 665. Sokak’ta sathi kaplama asfalt ile düzenleme çalışmamızı inceleyip vatandaşlar ile sohbet etti. 

ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Yalı Tersane Caddesi’ndeki Tarihi İskelede devam eden çalışmaların yanı sıra Şiremirçavuş Mahallesinde yürütülen doğal çalışmaları, Çağlayan Piknik Alanı rekreasyon çalışmaları, Türbeyolu Caddesinde bulunan 1500 tonluk su deposunda Bartın Belediyesi tarafından yapılan istinat duvarı yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “Yalı bölgesinde bulunan tarihi iskelemizde başlattığımız proje çalışmamızla nostaljik olarak düzenleniyor. Yıllar önce Bartın’da yapılan gemilerin suya indirildiği, döneminde İç Anadolu’nun ticari kapısı olan iskelenin tarihi kimliğini gün yüzüne çıkartmayı hedefledik ve projemizi en kısa tamamlayarak vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız. Aynı zamanda Çağlayan Piknik Alanında başlattığımız rekreasyon projemizle de yıllardır halkımızın kullanımına açık olan Bartın’ın nostaljik piknik alanında çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Çağlayan Piknik Alanı revize çalışmalarımız tamamlandıktan sonra vatandaşlarımızın doğayla iç içe yürüyüş ve piknik yapmalarına, spor amaçlı olta balıkçılığı yapmalarına ve etkileyici manzarasıyla fotoğraf çekme deneyimlerine ev sahipliği yapacak” dedi. 

Belediye Başkanı Cemal Akın, “Aynı zamanda Şiremirçavuş mahallemizde devam eden doğal gaz çalışmalarının yanı sıra Türbeyolu Caddesi’nde bulunan 1500 tonluk su depomuzda yaptığımız istinat duvarı çalışmaları sürüyor. Tüm çalışanlarımıza işlerinde kolaylıklar, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum” dedi.


 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Kerim Turgut | 09 Haziran 2020 10:04

    Bence o iş olmaz .... Bld MHP olunca CHP buna direkt karşı çıkar bence...derhal mahkemeye gider olay biter.

  • Feyzihan | 09 Haziran 2020 00:14

    Gerçekten Kaynarca-Tersane arası yaya köprüsü önemli bir ihtiyaç. Kaynarca'nın nüfusu son 5 yılda ? arttı, araçla çarşıya gitmek zorunda kalındığı için yakıt ve park yeri problemimiz azalacak, yaya olarak çarşıya ulaşım imkanımız olacak, teşekkürler Cemal Başkan. Sene sonuna kadar hizmete girmesini bekliyoruz.

BUNLARA DA BAKIN