Oturup Beyanat Vermekle Trafik Sorunu Çözülmez

17 yıldır iktidar milletvekili var, Allah aşkına kuru söylemler ile ne yaptınız ki?

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

OTOMOBİLİN ARKASINDA OTURUP BEYANAT VERMEKLE TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLMEZ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, kentin her dönem farklı meselelerinin ön plana çıktığını, son yıllarda trafik meselesinin ilk sıralarda yer aldığını söyledi.

2009 yılında sürekli kesilen ve bulanık akan suyun, hava kirliliğinin, kanalizasyon atıklarının Bartın Irmağı’na akmasının kentin ilk sıralarda yer alan sorunları olduğunu belirten Akın “Allah'a şükürler olsun ki 10 yıllık Başkanlık görevimde bu köklü sorunları çözdük. Şimdi ise trafik sorunu kentimizin meseleleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Biz her yıl Belediye hizmetleri memnuniyet ölçümleri, halkın beklentileri, talep ve önerileri ile ilgili saha çalışmaları yaptırıyoruz. Bu ölçümlerde Bartın’ın ilk sırada çıkan sorunu işsizlik, ikinci sırada çıkan sorunu ise trafiktir” dedi.

ADAYLARA GÖNDERME

Belediye Başkanlığına talip olan bazı adayların bu sorun ile aleyhte algı oluşturmak için çaba içinde olduklarını belirten Akın “Bir aday geçmiş otomobilin arkasına 200 metre yol gidiyor, iş çıkış saati. Biz trafik sorununu “alt, üst geçitler, köprüler ile çözeceğiz” diyor. Bir başka aday billboardlarda “trafik çilesini bitireceğiz” diyor. Allah aşkına kuru söylemler ile ne yaptınız ki? 17 yıldır iktidar milletvekili var. Ancak hala liman bağlantılı bir çevre yolu yapılamadı. Hatta başlanılamadı bile. Ömertepesi-Özel İdare Arası yol genişletme çalışması 4 yıldır bitirilemedi. Bu yolun üst geçişi hala açılamadığı için halkımız çok mağdur. Bu genişletme çalışmasının hızla yapılması için biz Belediye olarak elimizden geleni yaptık. Karayolları ile kamulaştırma muhatabı vatandaşları Belediye Meclis Salonumuzda buluşturduk. Karayollarından ilk gelen projede Asri ve Halatçıyaması Mezarlıklarında yol 6 metre içeri giriyordu. Mezarlar kaldırılacak, Şehitlik yok olacaktı. Kentin ana su deposunun kalkması gerekiyordu. Biz uzun uğraşlar ile bu projeyi şehitliğe, mezarlıklara ve su deposuna zarar vermeyecek hale getirdik. Maalesef yol çalışması hala bitmedi” dedi.

İMAR PLANINA 11 ARAÇ 4 YAYA KÖPRÜSÜ KONULDU

Trafik meselesini Bartın’da çözümlemek için Bartın Belediyesi’nin zaman içinde çok çalışmalar yaptığını vurgulayan Başkan Akın “Bu işler öyle boş konuşmakla olmuyor. Bartın’da araç sayısı 52 bine dayandı. Şehrin nüfusu büyüdü, ancak şehir büyüyememişti. 7 yıl uğraş verdiğimiz yeni İmar Planı ile şehri büyütüyoruz. Trafik sıkışıklığının yaşandığı noktalar köprü geçişlerinin olduğu yerler. Biz de Bartın’ın yeni imar planında 11 araç, 4 yaya köprüsü öngördük ve planı buna göre yaptık. İlk etapta Kız Meslek Lisesi-Fidanlık, Gecen-Ağdacı arasına yapacağımız köprüler ve yol bağlantıları ile önemli ölçüde trafik sıkışıklığını rahatlatacağız. İşte bunlar hep planlama gerektiriyor. Yeni yerleşim alanlarında 25 metre genişliğinde yollar koyduk. İmar Kanunu’nun 18. Maddesini uygulayarak bu yolların hemen açılmasını sağlayacağız. Süreli kesilen ve bulanık akan su, hava kirliliği, Bartın Irmağı’na akan kanalizasyon atıkları sorunlarını nasıl çözdüysek,  biz bu trafik meselesinin de üstesinden geleceğiz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • HİÇ | 25 Mart 2019 01:52

    Bİ AN ONCE YAPIN O ZAMAN SİDMİ YAPIN HATTA YOKSA BRAKIN O KOLTUGU

BUNLARA DA BAKIN