Parklara Yeni Çehre

Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Gölbucağı Mahallesi'nde, belediye tarafından yapılan üst geçidin yanındaki Çitlembik Parkı'nın çevresini panel çitlerle kapattı.

Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Gölbucağı Mahallesi’nde, belediye tarafından yapılan üst geçidin yanındaki Çitlembik Parkı’nın çevresini panel çitlerle kapattı. Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatı ile Mahallelerde, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yeni parklar yapmaya ve mevcut parkları bakımdan geçirmeye devam ederken Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler parkların etrafını panel çitlerle kapatıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın parklarda oynayan çocukların güvenliği için ve parkları diğer alanlardan ayırarak hoş bir görüntü sağlamak için panel çitle çevreleme çalışmaları yaptıklarını söyledi.
 
Akın açıklamasında “Göreve başladığımız günden beri her ay bir park yapıyoruz. Parklara sadece çocuk oyun gurupları yerleştirmiyoruz. Bununla beraber alan müsaade ettikçe oturma alanları, yürüyüş yolları, kondisyon aletli spor alanları ve spor sahaları yaparak park alanlarını hem yetişkinlerin hem de çocukların istifadesine sunuyoruz. Daha geniş alanlarda ise talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda parklarımızı peyzaj düzenlemeleri, çay bahçesi, kamelyalar ve süs havuzları, gibi önemli ekstralarla donatarak 3 yaşından 70 yaşına kadar herkese hitap eden semt parkları haline dönüştürüyoruz. Bunun en güzel örneklerinden biri Tuna Mahallesi’ne yaptığımız Ali Baysal Parkı’dır. Ayrıca engelli çocuklarımız içinde özel parklar yaptık. Bunun örneği de Yalı Sevgi Parkı’na yaptığımız parkımızdır. Şuan Park ve Bahçeler Müdürlüğü’müze bağlı ekipler Elmalık Sokak’ta Borsa İlköğretim Okulu arkasında bir semt parkı daha yapmak üzere çalışmaya devam ediyor. Bir tarafta yeni park çalışmaları devam ederken Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’müze bağlı ekiplerimizi parkların çevresini panel çitlerle kapatılması ve oturma grubu ihtiyaçlarının karşılanması için görevlendirdik” dedi.

Bakmadan Geçme