Rektörün aracına savcılık soruşturması

Üstün özellikli Audi makam aracı gitti, ama yine gündem olmaya devam ediyor...

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Rektörün makam aracına savcılık soruşturması…

Bartın Üniversitesi Rektörü Orhan Uzun’a, 3 yıllığına 334 bin liraya kiralanan lüks makam aracı gündem olmaya devam ediyor.

Sözcü gazetesinde yer alan Ali Ekber Erürk imzalı haberde Rektör'ün aracı özel işlerinde kullandığı iddiası ile ilgili olarak Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Sözcü gazetesinin haberi

SÖZCÜ’nün ortaya çıkardığı Bartın Üniversitesi Rektörü Orhan Uzun’a, 3 yıllığına 334 bin liraya kiralanan lüks makam aracıyla ilgili tartışma sürerken, Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı da soruşturma açtı.

Aracı geri çeken firma, Üniversite'ye gönderdiği ihtarnamede, “Aracın özel işlerde kullanıldığı” iddiasında bulundu. “E.N. Klass” firması tarafından yapılan açıklamada, Audi A6 aracın, Rektör Uzun'un ifadesinin aksine, kendilerince iadesinin istendiği vurgulandı. Firmanın, aracın iadesi için Üniversite'ye yolladığı 1 Şubat 2019 tarihli ihtarnamede, Rektör'ün aracı özel işlerinde kullandığı savunuldu.

İhtarname üzerine Bartın Üniversitesi, Audi A6 makam otosunu 1 Şubat 2019 tarihinde firmaya iade etti. Firma yetkilileri, SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada, “Sayın Rektörün ‘geri çekme yok, aracı iade ettik' şeklindeki ifadesi, şirketimizi zan altında bıraktığından cevap hakkı doğdu'' dediler. Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı ise araçla ilgili medyada çıkan haberler üzerine Rektörlük hakkında soruşturma başlattı.
Bu haberin ardından neler yaşanacağı merak konusu oldu.

 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • Kocabartın | 20 Mart 2019 18:22

    Yahu hiç mi matematik bilmiyorsunuz. Rektör bey YÖK çağırdığı veya komisyon toplantısı vb. nedenlerle haftada iki defa Ankara'ya gitse haftada 800 km. yol yapar ayda etti mi 3200. Eh Kurucaşile'de, Ulus'ta, kampüsler var. Yani yaptığı kilometre normal. Yerinde durup hiç iş yapmayan Rektörün memlekete ne yararı olacak. Üniversite hala kurulum sancılarını yaşamakta, kimse şehirden destek olmuyor. Gidin Karabük'e neredeyse her sınıf her amfi ve her bina sponsor ile ya yapılmış ya da tefriş edilmiş. Bartınımızın zenginleri sizlere söylüyorum "Azıcık paranızı faize yatıracağınıza Bartın Üniversitesine harcayın, misliyle size geri dönecektir".

  • BARTIN74 | 20 Mart 2019 10:28

    sonuç belli değilmi üst tabaka memur her zaman bu tür işlerden bir şekilde ceza almadan kurtulur cezalar ve yaptırımlar alt tabaka memurlar için uygulanır

  • Hasan | 19 Mart 2019 09:28

    Sonucunu merakla bekliyoruz

BUNLARA DA BAKIN