Resmi araç gündem oldu

Kaymakamlıktan açıklama geldi

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Amasra Kaymakamlığı'na ait makam aracının, bugün gerçekleşen ALES sınavında Kaymakam Kadir Perçi'nin yeğenine tahsis edildiği iddiaları sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medyada hızla yayılan görüntülerin ardından Amasra kaymakamlığı yazılı bir açıklama yaptı. Kaymakam Kadir Perçi tarafından yapılan yazılı açıklamada iddiaları yalanlayarak şu ifadelere yer verildi; "Bugün bazı sosyal medya platformlarında Amasra Kaymakamı hakkında, makam aracını yeğenine tahsis ettiği şeklinde yapılan yayınlar gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu kişi kadına şiddet mağduru olarak tarafımıza sığınmıştır. Bartın ilini bilmediğinden ve can güvenliği nedeniyle sınava ilçe kaymakamı tarafından götürülmüştür. Kaymakamların il içinde seyahat etmelerinde hukuki bir engel bulunmamaktadır." Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamaya bazı vatandaşlar yorum yaparak eleştiride bulundu.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 5

 • Süleyman | 18 Nisan 2022 14:46

  Mağdur olan ve Bartın'ı bilmeyen vatandaşları kaymakamlar makam arabalarıyla mı gideceği yere götürüyorlar anlayamadım. Daha alt kademelerde devlet kademeleri yok mu? Madem şiddet mağduru ve tekrar şiddete uğramaktan korkuyor, emniyet veya jandarma birimleri ilgili kişinin korunmasını sağlayamıyorlar mı? Emniyet, güvenlik, koruma görevlerini kaymakam neden kendi makam aracıyla sağlıyorki. Bu olay, gerçekten koruma isteyen bir kişiyi korumak amacıyla yapılmış olsa bile hoş bir işlem değil ve her türlü istismara açıktır. Bırakın her makam kendi görevini yapsın. Güvenliği sağlamak işi polisin veya jandarmanın işidir. Bu görevliler de sivil arabalarla bile bu görevi gayet güzel bir şekilde icra edebilirlerdi. Sonra diyelim ki bir gün bu mağdur kişi sınava değil de alışverişe gitmek isteyecek. Kaymakam da görevi gereği aracını kullanmak zorunda kalacak, o zaman araç kullanma sırası mı yapacaklar?

 • Kâmil demir | 18 Nisan 2022 11:33

  Mazerete hemen hazır vatandaşta inandı şimdi bu kuyruklu yalana

 • K.M. | 18 Nisan 2022 09:39

  Kaymakamlık ne zamandan beri insanların güvenliğinden sorumlu o Polis, Jandarmanın görevi o durumda olan bir sürü insan var o zaman herkese tahsis edilmesi gerek. Kaymakamlığın yapmış olduğu açıklama hiç mantıklı değil.

 • Oyunlar bitmez | 18 Nisan 2022 06:57

  Önce Bartın baksın kendinisine sonra başkasına baksınlar kendi yaptıklarını ni görmez oldular

 • sağ.mem | 18 Nisan 2022 02:17

  Devletin polisi askeri nerdeymiş, insan gördüğüne inanır sayın kaymakam.

BUNLARA DA BAKIN