Sahte para operasyonu

Piyasaya sahte para süren kişilere operasyon

PAYLAŞ

Bartın'da esnaftan sahte para ile alışveriş yapan iki şüpheli Bartın Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi ekipleri tarafından yakalandı. Edinilen bilgiye göre, farklı illerde piyasaya sahte para sürdükleri tespit edilen E.T ve E.B. isimli şüpheliler polis ekipleri tarafından takibe alındı.Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Bartın il merkezinde bir ikamete operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda 2 şüpheli yakalanarak, gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve üzerlerinde yapılan aramada, 20 adet 100'lük, 2 adet 200'lük banknot sahte para ele geçirildi. Şüphelilerin, İstanbul'dan getirdikleri sahte paralarla küçük esnaftan gıda ve sigara aldıkları belirlendi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden E.B. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, E.T. tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Arıt Aydınlar'da sahte para operasyonu

Diğer yandan Aydınlar köyünde esnaftan sahte para ile alışveriş yapan iki şüpheli jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Adliyeye çıkartılan E.T. ve H.T. serbest bırakıldı. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Mehmet | 25 Ocak 2021 01:50

    Sahte para piyasaya sürmek suç değil midir ki serbest bırakılıyorlar.Suçu işle caydırıcı bir ceza yok nasıl olsa başka yerde yine devam et. Kusura bakmayın ama bizim ceza ve yargı sistemimizi değiştirmemiz lazım. Hayvanlara inkence yap, sonuç serbest. Eski karısını darbet bıçakla,sonuç serbest. Sahte para piyasaya sür ,sonuç serbest. Bence bu kadar SERBEST olmak hiç iyi değil.

BUNLARA DA BAKIN