Şehir girişinde 6 kişi tespit edildi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Bartın girişinde yapılan kontrollerde izlem kararı olan 6 kişi tespit edildi

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Bartın girişindeki kontrol noktasında koronovirüs şüphelisi, teması bulunan ve  ev izalosyon kararı ile seyahat yasağı bulunan 6 kişi hakkında işlem yapıldı. 

Koronavirüsle mücadelede tedbirleri kapsamında, POLNET ve JABS adlı polis ve jandarmamıza ait sorgulama portalında bulunan “İZLEM TAKİBİ” modülü üzerinden İlimize giriş noktalarında kontrol ve denetimler yapıldı. İl dışından gelenlerin TC kimlik numaraları girilerek kontrolleri yapılmak  suretiyle kişiler hakkında koronavirüs temaslısı ve şüphelisi olması nedeniyle verilmiş ev izolasyonu ve seyahat yasağı kararı bulunanların tespiti gerçekleştiriliyor.

Bu sayede “İZLEM KAYDI” olanlara adli ve idari cezai yaptırımlar tatbik edilirken, aynı zamanda izolasyon işlemleri tesis ediliyor. 

Aynı zamanda konaklama tesislerinde kalan vatandaşlarımızın günlük covid-19 ile ilgili sorgulamaları yapılarak, tespit edilen şahıslar hakkında gerekli adli idari işlemler uygulanıyor. 

Bu kapsamda son iki günde şehir girişlerinde yapılan uygulamalar sonucunda toplam 6 kişi hakkında covid-19 tedbirleri kapsamında izlem kararı olduğunun tespit edilmesi üzerine gerekli sağlık tedbirleri alınarak adli ve idari işlem yapıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN