Sosyal medyada dolaşan belgeye açıklama

Sosyal medyada gizli ibaresi ile hızla yayılan belgeye açıklama geldi...

Sağlık Bakanı Koca sosyal medyada dolaşan sözde gizli belgeyi yalanladı!
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, "Sosyal medya ve Whatsapp'tan yayılan "gizli" belge gerçek dışıdır. Panik yaratacağı bilinerek uydurulmuştur. Güven kaybına yol açarak, 82 milyonun zaafa düşmesini amaçlayanlar var. Hassasiyetinizle oynayanlar var. Şans tanımayın. Doğru haber, resmen yapılan açıklamalardır" dedi.
Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını Türkiye'ye de sıçradı.
Şu ana kadar 18 vakanın görülmesi üzerine yetkililer; yurt dışından gelenleri karantina altına almak, eğitime ara vermek, spor müsabakalarını seyircisiz oynatmak, eğlence mekanlarının faaliyetlerini askıya almak başta olmak üzere birçok noktada tedbir aldı.
Bu tedbirlerin ardından sosyal medyada yanlış bilgiler içeren bir belge hızla yayıldı. Givli ibareli belgede şu ifadeleri yer aldı.
"GEÇİCİ OLARAK KAPATILMASI GEREKMEKTEDİR"
Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Semih Korkut adına düzenlenen sahte belgede, "20.03.2020 tarihinden itibaren; eczaneler ve hastaneler hariç olmak üzere, insanların toplu olarak bir araya gelebileceği spor salonları, yüzme havuzları ve bazı spor tesisleri, kulüpler, dernekler, galeriler, kütüphaneler, ibadethaneler, parklar, otobüs terminalleri, alışveriş merkezleri ile 3 kişiden fazla çalışanı bulunan işletmelerin geçici olarak kapatılması gerekmektedir" ifadelerine yer verildi. 
BAKAN KOCA YALANLADI!
Sağlık Bakanı Koca, koronavirüsle ilgili sosyal medya ve WhatsApp üzerinden "gizli belge" adıyla yayılan görselin gerçek dışı olduğunu belirtti.
Bakan Koca'nın yapmış olduğu açıklama şu şekilde; 
"Sosyal medya ve Whatsapp'tan yayılan "gizli" belge gerçek dışıdır. Panik yaratacağı bilinerek uydurulmuştur. Güven kaybına yol açarak, 82 milyonun zaafa düşmesini amaçlayanlar var. Hassasiyetinizle oynayanlar var. Şans tanımayın. Doğru haber, resmen yapılan açıklamalardır"

Resim

Bakmadan Geçme