Sürücülerin korkulu rüyası

Gece gündüz görev başında

PAYLAŞ

Gece görüşlü yerli radar sistemi görev başında. Bartın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, gece görüş özelliği olan seyyar yerli üretim radar sistemini kullanmaya devam ediyor.
GECE DE HIZ TESPİTİ YAPABİLİYOR Bartın Kozcağız yolu Yeğenli köyü altında gece radar uygulaması yapan jandarma ekipler  Medar Mobil Hız Tespit Sistemi (MTS) ile hız ihlali yapan tüm araçların cinslerini, yaptıkları hızı fotoğraf ve video kaydı ile tespit edilebiliyor. 50 km hız sınırı nedeniyle ceza kesilen yüzlerce sürücünün tepkisi sonrası hız sınırının 70'e yükseltildiği iddia edildi. Bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı. Para cezasına maruz kalmamaları için sürücülerin kurallara riayet etmeleri istendi.  Trafik kazalarını önleyebilmek, sürücülerde gece ve gündüz yakalanma duygusunu üst düzeye çıkarabilmek için her türlü hava şartlarında, gece gündüz yeni radar sistemlerinin kabiliyetleri ölçüsünde hız denetimlerinin devam edeceği öğrenildi. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • vatandaş | 18 Mayıs 2022 09:37

    Bu kozcağız yolunun hız limiti 90 olmalı sayın yetkililer 2020 model bir arabayla o yolda bir sürüş yapın bu hız limiti normal mi değil mi ondan sonra karar verin lütfen insanların canını yakmak çok mu hoşunuza gidiyor anlamadım sanki kozcağız'ın içinde gidiliyor gibi hız limiti konulmuş ALLAH AŞKINA bir o yolda özel aracınızla bir sürüş yapın ne demek istediğimi anlayacaksınız..Trafik kurallarına ve hız limitlerine karar veren komisyon üyelerine ricada bulunuyorum olaya yaptık oldu bitti yaklaşımı ile bakmayın her kesimin durumunu göz önünde bulundurarak karar verin.Benim 1823 tl yediğim cezanın vebali kimin yeri geliyor 10 tl olmayınca olmuyor kuralları belirleyen komisyon üyelerimizi sağduyuya davet ediyorum

  • Denetimsiz denetim | 17 Mayıs 2022 23:54

    Bir an önce yolları yapsınlar da kazalardan cezalardan kurtulalım.

BUNLARA DA BAKIN